more_horiz

Trwa Festiwal "Inspirowane Górami". Mnóstwo wydarzeń dot. Tatr i Zakopanego

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 13:56
W Zakopanem trwa 12. Festiwal "Inspirowane Górami" im. Ewy i Macieja Berbeków. Jest on poświęcony tematom dotyczącym współczesnych fascynacji Tatrami i ludzi, którzy związali swoje życie z górami i miastem leżącym u ich podnóża. Festiwal odbywa się w dniach 18-22 października.
Plakat 12. Festiwalu Inspirowane Górami
Plakat 12. Festiwalu "Inspirowane Górami"Foto: facebook.com/InspirowaneGorami

W ramach 12. Festiwalu "Inspirowane Górami" organizowane są liczne wydarzenia kinowe, koncerty, wystawy, spotkania z ludźmi gór i autorami znakomitych książek, a także wędrówki w Tatry czy pokazy... mody turystycznej.

W Polskim Radiu 24 mówiła o tym Joanna Staszak, naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane.

Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia

W drugiej części audycji Łukasz Cieloszyk, kompozytor, mówił o spektaklu "Boży Lew". To niezwykle sugestywna sztuka sceniczna w formie monodramu, w której występuje Michał Kosela, aktor Teatru im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Spektakl jest efektem wspólnej i wciąż kontynuowanej pracy nad umuzycznioną powieścią "Lubię, kiedy pada deszcz", której zapowiedzią jest Prolog, wydany wcześniej w formie audiobooka. To opowieść o złożoności ludzkich losów na tle tragicznego wydarzenia z przeszłości - Białego Szkwału na Jeziorze Śniardwy.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:22 [PR24]PR24 (mp3) 19 październik 2023 23_36_01_WK.mp3 Trwa 12. Festiwal "Inspirowane Górami" ("Weekend kulturalny" / PR24)

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Joanna Staszak (naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane), Łukasz Cieloszyk (kompozytor)
Data emisji: 19.10.2023
Godzina emisji: 23.36

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także