more_horiz

"Weekend kulturalny". Małgorzata Kostro-Olechowska o filmie "Uwierz w Mikołaja"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2023 13:24
W audycji "Weekend kulturalny" w Polskim Radiu 24 poruszono dwa tematy. Pierwszym jest prapremiera filmu "Uwierz w Mikołaja" w reż. Anny Wieczór. Opowiedziała o tym Małgorzata Kostro-Olechowska z Fundacji Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł. W dalszej części audycji rozmowa o premierze baletu "Don Kichot". Gościem była Anna Hop, choreograf.
Plakat filmu Uwierz w Mikołaja
Plakat filmu "Uwierz w Mikołaja"Foto: facebook.com/uwierzwmikolaja.film

Film "Uwierz w Mikołaja" jest związany ze świąteczną działalnością charytatywną. To bożonarodzeniowa opowieść o magicznym czasie świąt. Jest ekranizacją książki Magdaleny Witkiewicz na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej z udziałem plejady gwiazd: Aleksandry Grabowskiej, Mateusza Janickiego, Cezarego Żaka, Grzegorza Daukszewicza, Agnieszki Więdłochy, Teresy Lipowskiej.

W Polskim Radiu 24 mówiła o nim Małgorzata Kostro-Olechowska z Fundacji Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł

W drugiej części audycji poruszono temat premiery "Don Kichota". Jeden z najsłynniejszych baletów klasycznych - przepełniony dowcipem, dynamiką i hiszpańską werwą - wystawiany jest w Operze na Zamku w Szczecinie. Autorką libretta, choreografii i reżyserii jest Anna Hop, która w Polskim Radiu 24 mówiła o spektaklu.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:15 [PR24]PR24 (mp3) 26 październik 2023 23_35_48_WK.mp3 Małgorzata Kostro–Olechowska i Anna Hop gośćmi PR24 ("Weekend kulturalny")

* * *

Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadzi: Maja Kluczyńska
Goście: Małgorzata Kostro-Olechowska (Fundacja Opiekuńcze Skrzydła Joanny Radziwiłł), Anna Hop (choreograf)
Data emisji: 26.10.2023
Godzina emisji: 23.36

Zobacz także

Zobacz także