more_horiz

"Elvis" w reż. Baza Luhrmanna. Operator filmowy: bałem się, że to będzie kolejna pomnikowa i rzewna produkcja

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2022 08:00
- To było zadanie, które twórcy filmu postawili przed sobą dość mocno, by powiedzieć, jak dziś Presley brzmi w popkulturze - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Sypka (operator filmowy i realizator dźwięku). Gościem audycji była także Katarzyna Sikorska (reżyserka).  
Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza - jego żona Priscilla Presley
Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza - jego żona Priscilla PresleyFoto: Materiał promocyjny

"Elvis" to amerykańsko-australijski dramat biograficzno-muzyczny z 2022 roku w reżyserii Baza Luhrmanna. Światowa premiera filmu odbyła się 25 maja 2022 roku podczas 75. MFF w Cannes.

Goście Mai Kluczyńskiej spotkali się w kinie na filmie poświęconym gwieździe amerykańskiej muzyki. Jako jedyni pozostali do końca seansu. 

Katarzyna Sikorska wyraziła przekonanie, że ten film to "rollercoaster nie tylko wizualny, ale również muzyczny". - Ta produkcja bez wątpienia jest filmem muzycznym, nie tylko biograficznym, o Elvisie. Muzyka ma tam bardzo dużo przestrzeni - wyjaśniła. 

- Dość sceptycznie szedłem na ten film, ponieważ nie jestem fanem widowisk muzycznych w kinie. (...) Bałem się, że to będzie kolejny pomnikowy, rzewny, pompatyczny film. Tymczasem dostaliśmy coś bardziej żywego, energetycznego - przyznał Adam Sypka

W ocenie dźwiękowca muzycznie w tej produkcji filmowej było wszystko. - Elvis taki, jaki był wówczas, i Elvis zremasterowany, przemyślany na nowo, i to, co wyniknęło dla popkultury z Elvisa. To było zadanie, które twórcy filmu postawili przed sobą dość mocno, by powiedzieć, jak dziś Presley brzmi w popkulturze - stwierdził.    

- Wszystko mi się podobało. Od strony muzycznej można się czepiać, jednak trzeba pamiętać, że ten film to jest czysta rozrywka. Po tym filmie mówię, że nie jest to 100, a 200 proc. rozrywki. Przez pierwszą część "leci się" jak przez jeden, długi teledysk, który pokazuje fleszami fragmenty życia Elvisa Presleya - zaznaczyła Sikorska.


Posłuchaj
22:41 PR24_mp3 2022_07_08-23-35-11.mp3 Goście Mai Kluczyńskiej o filmie "Elvis" w reżyserii Baza Luhrmanna ("Weekend kulturalny")

 

W filmie przedstawiono historię Elvisa Presleya i jego ponad 20-letniej relacji z menadżerem, która trwała od początku bezprecedensowej kariery piosenkarza. Kluczowym elementem jest również jedna z najważniejszych osób w życiu Elvisa, jego wielka miłość - Priscilla Presley, a w tle wielka historia.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Weekend kulturalny

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Goście: Katarzyna Sikorska (reżyserka), Adam Sypka (operator filmowy, realizator dźwięku)

Data emisji: 8.07.2022

Godzina: 23.35

kmp

Zobacz także

Zobacz także