more_horiz

Koncert w ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Karol Mazur: chcemy dotrzeć do młodego pokolenia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2022 10:43
- Uznaliśmy, że przychodząc na koncert ich ulubionych artystów, dowiedzą się przy okazji o tym jaka jest nasza tradycja historyczna i dlaczego Powstanie Warszawskie jest takie ważne - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Mazur z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: trabantos/shutterstock

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło zespół Kwiat Jabłoni na rocznicowy koncert w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz Kwiatu Jabłoni usłyszymy znakomitych gości. To jeden z projektów upamiętniających 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Pamięć przez kulturę

Karol Mazur podkreślił, że Muzeum Powstania Warszawskiego chce w każdym roku urozmaicać sposoby upamiętniania Powstania. - Zawsze staramy się, żeby w rocznicę wybuchu Powstania miały miejsce wydarzenia kulturalne i pamięciowe. Najczęściej zaczynamy właśnie koncertem w Parku Wolności. Zapraszamy współczesnych artystów - powiedział.

Koncerty w wykonaniu współczesnych artystów są, zdaniem Karola Mazura, także sposobem na dotarcie do młodego pokolenia. - Uznaliśmy, że nie wszyscy odbierają rocznicę za pomocą takiego tradycyjnego kodu. Spotkania na cmentarzach i miejscach pamięci są ważne, ale uznaliśmy że warto przyciągnąć młodych ludzi, którzy być może do tej pory nie wiedzieli za dużo o Powstaniu, a znają artystów - powiedział.

- Uznaliśmy, że przychodząc na koncert ich ulubionych artystów, dowiedzą się przy okazji o tym jaka jest nasza tradycja historyczna i dlaczego Powstanie Warszawskie jest takie ważne w naszej świadomości - dodał.

Tegoroczny koncert w Parku Wolności odbędzie się 22 lipca o godz. 20.00

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:58 PR24 2022_07_21-23-35-33.mp3 Karol Mazur o koncercie w Parku Wolności (Weekend kulturalny)

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadząca: Maja Kluczyńska

Gość: Karol Mazur (kierownik Działu Edukacji Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 21.07.2022

Godzina emisji: 23.35

dz

Zobacz także

Zobacz także