more_horiz

"Podróżujemy". Dziś rozpoczyna się festiwal "Kino w Trampkach"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 11:23
- Trampki są nieodłącznym atrybutem tego festiwalu. Tym razem w wersji zimowej, ale jak to w trampkach, podróżujemy - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor festiwalu "Kino w Trampkach".
Festiwal Kino w Trampkach
Festiwal "Kino w Trampkach"Foto: kinowtrampkach.pl

Tematem rozmowy był rozpoczynający się 2 grudnia festiwal "Kino w Trampkach", który obfituje nie tylko w filmy i spotkania z twórcami X muzy. To także inspirujące i kreatywne warsztaty i konkursy dla różnych grup wiekowych. To filmy do wspólnego oglądania z rodzeństwem, rodzicami i przyjaciółmi.

"Trampki to nieodłączny atrybut"

O szczegółach wydarzenia mówiła na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor festiwalu Agnieszka Drzewiecka-Protić. Jak wskazała, "trampki są nieodłącznym atrybutem tego festiwalu". - Tym razem w wersji zimowej, ale jak to w trampkach - podróżujemy - zaznaczyła.

- Festiwal nadal pozostaje w Warszawie i w tym roku odbył się w czerwcu, teraz jednak proponujemy odsłonę zimową, w Gdańsku - zaznaczyła i dodała, że "taka była koncepcja tego festiwalu, aby w tych trampkach podróżować".

Zapytana o to, dlaczego właśnie taką koncepcję wymyślili organizatorzy, powiedziała, że "doskonale wiemy, że dzieci są ruchliwe, jednak nie są mobilne, jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne". - Uczestniczą tylko w takich, które odbywają się w ich mieście i w ich okolicy - wyjaśniła.

Więcej o przebiegu festiwalu, który trwa od 2 do 7 grudnia w Gdańsku, w nagraniu.

Posłuchaj
22:18 Weekend .mp3 Agnieszka Drzewiecka-Protić: o festiwalu "Kino w Trampkach" (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Weekend kulturalny

Prowadzi: Maja Kluczyńska

Gość: Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor festiwalu "Kino w Trampkach"

Data emisji: 1.12.2022

Godzina emisji: 23.35

jb/kor

Zobacz także

Zobacz także