more_horiz

Anioły rzemiosła. Szansa na zaistnienie dla twórców rękodzieła

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2023 07:36
- Trzeba chwytać i spełniać swoje marzenia, Pomyślałam, że trzeba się podzielić tym, czym mogę - czyli znajomością sfer medialnych i branży, i trzeba stworzyć warunki, by ci twórcy znakomici nieznani twórcy mogli zaistnieć - mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Łapińska, twórczyni konkursu Anioły Rzemiosła dla nieznanych twórców rękodzielniczych. 
Anioły rzemiosłą to konkurs dla twórców rękodzielniczych
Anioły rzemiosłą to konkurs dla twórców rękodzielniczychFoto: Robilad Co/ Shutterstock

Rzemiosło artystyczne, sztuka użytkowa, rękodzieło - to dziedzina sztuki zajmująca się wytwarzaniem przedmiotów użytkowych o wysokich walorach estetycznych. Jedną z form wsparcia twórców rękodzieła artystycznego jest konkurs Anioły Rzemiosła. Jego celem jest też popularyzacja sztuki użytkowej. Nagrodami dla zwycięzców są stypendia na dalszą edukację i rozwój.

- To pomysł, którym chciałam się podzielić z osobami, które mają w sobie talent i pomóc im zaistnieć w świecie designu i sztuki użytkowej - powiedziała w Polskim Radiu 24 Izabela Łapińska, pomysłodawczyni konkursu Anioły Rzemiosła. - Ja pochodzę z Suwałk. Od najmłodszych lat projektowałam ubrania. Od najmłodszych lat marzyłam, by pokazywać to, co robię światu - dodała.

- Trzeba chwytać i spełniać swoje marzenia, Teraz, kiedy zaczęłam projektować ubrania, od 15 lat jestem w branży, mam za sobą dużo pokazów mody w Polsce i na świecie, zauważyłam, że zgłaszają się do mnie bardzo utalentowani ludzie, mistrzowie, geniusze, którzy nie wiedzą, co mają zrobić ze swoimi pracami, gdzie to pokazać. Pomyślałam więc, że trzeba się podzielić tym, czym mogę - czyli znajomością sfer medialnych i branży. Pomyślałam, że trzeba stworzyć warunki, by ci twórcy mogli zaistnieć - mówiła Izabela Łapińska.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:33 weekend-kulturalny--PR24_mp3 2023_08_11-23-35-43.mp3 Izabela Łapińska o konkursie ":Anioły rzemiosła" ("Weekend kulturalny"/ PR24)

Czytaj także:

***

Audycja: "Weekend kulturalny"

Prowadzący: Maja Kluczyńska

Gość: Izabela Łapińska (pomysłodawczyni konkursu Anioły Rzemiosła)

Data emisji: 11.08.2023

Godzina emisji: 23.35


Polskie Radio 24/ mbl

Zobacz także

Zobacz także