more_horiz

Jakim Prawem: O przykładach mobbingu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 20:31
Zastraszanie, poniżanie czy nieuzasadniona krytyka. Tego typu zachowania w pracy mieszczą się w definicji mobbingu. Jak wskazywała w audycji Jakim Prawem Ewa Podgórska-Rakiel, prawniczka, ekspertka ds. prawa pracy, do katalogu zachowań nieuprawnionych można zaliczyć również m.in. zlecanie zbyt dużej ilości pracy podwładnemu.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com / CC0

– Zdarza się, że osoby, które szybciej niż inni pracownicy wykonują powierzane im zadania, mają więcej obowiązków – mówiła na naszej antenie Ewa Podgórska-Rakiel. – Generalną zasadą jest to, że pracownik powinien dostawać tyle pracy, ile jest w stanie wykonać w czasie pracy. Jeżeli tych zadań jest znacznie więcej, możemy zastanowić się, czy nie mamy do czynienia z mobbingiem – dodawała ekspertka.

Jak podkreślała prawniczka, w takim przypadku sprawy nie rozwiązuje np. podwyższenie wynagrodzenia efektywniejszego pracownika. – Jeżeli są np. dwie osoby, które wykonują tę samą pracę, to powinny one otrzymywać takie samo wynagrodzenie. Inaczej pojawi się bowiem problem dotyczący dyskryminacji płacowej – wyjaśniała Ewa Podgórska-Rakiel.

Więcej o tym, czym jest mobbing, w całej rozmowie z Ewą Podgórską-Rakiel, a także poprzednim magazynie Jakim Prawem, który był poświęcony prześladowaniu podwładnych lub współpracowników w miejscu zatrudnienia.

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/IAR/zz

Jakim Prawem - więcej audycji

____________________ 

Data emisji: 16.04.18

Godzina emisji: 20:06


Zobacz także

Zobacz także