X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Komentarze młodych polityków

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 11:35
Propozycje programowe przedstawione na konwencji Prawa i Sprawiedliwości komentowali w Polskim Radiu 24: Julia Polakowska (Młodzi dla Wolności, sekcja młodzieżowa partii Korwin Koalicja ProPolska), Bartosz Stachecki (Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości),  Michał Jurek (Młodzi Demokraci Platforma Obywatelska),  Jarosław Bieliński (Klub młodych Kukiz’15), Remigiusz Lesiuk (Forum Młodych Ludowców PSL).
Audio
  • 24.02.19 Młoda audycja polityczna. Konwencja PiS - komentarze
Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, Warszawa, 23.02.2019.
Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, Warszawa, 23.02.2019. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Program 500+ od pierwszego dziecka, "trzynastka" w postaci najniższej emerytury 1100 zł dla każdego emeryta, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to nowa "piątka PiS" przedstawiona podczas sobotniej konwencji partii.

Bartosz Stachecki komentował planowaną likwidację podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. – Młodzi ludzie, w związku z podjętymi studiami, pracują dorywczo lub w niepełnym wymiarze godzin, ich możliwości finansowe są dużo mniejsze niż innych grup społecznych. Propozycja ta uwzględnia ich potrzeby – zaznaczył reprezentant Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

Michał Jurek podkreślał ogólność tej propozycji. – Nie wiemy, czy będzie to dotyczyć np. młodych przedsiębiorców do 26. roku życia, to wymaga doprecyzowania. Mam nadzieję, że PiS będzie wiarygodny w realizacji swojej propozycji. Program 500+ początkowo miał dotyczyć także pierwszego dziecka, co zrealizowane zostało dopiero teraz – przypominał członek Młodych Demokratów Platformy Obywatelskiej.

Julia Polakowska, przedstawicielka partii Korwin Koalicja ProPolska, zaznaczyła, że przedstawionych propozycji nie sposób rozpatrywać w oderwaniu od nadchodzących wyborów. – PiS jest w stanie obiecać wszystko i wszystkim by wygrać. Pozostaje pytanie, kto za to zapłaci. Konsekwencje tak prowadzonej polityki będą widoczne po pewnym czasie. Grupy, które teoretycznie miały skorzystać najwięcej mogą najszybciej odczuć pogorszanie standardu życia – zauważyła.

Jarosław Bieliński z Klubu Młodych Kukiz'15, stwierdził, że brak podatku PIT dla młodych ludzi to dobre rozwiązanie. – Przypominam, że w kancelarii Sejmu leży, od długiego czasu nie procedowany, projekt ustawy podnoszącej kwotę wolną od podatku złożony przez nasz klub parlamentarny. Propozycja PiS ma zachęcić młodych wyborców do głosowania na to ugrupowanie. Oczywiście propozycja jest krokiem w dobrą stronę, ale można to było zrobić lepiej – zaznaczył gość audycji.

Remigiusz Lesiuk również potwierdził słuszność takiego rozwiązania, ale zauważył, że dużo młodych ludzi jeszcze studiuje w tym czasie, a ich dochody są symboliczne. Przypominał także inne propozycje PiS. – Projekt Mieszkanie Plus to zaledwie kilkaset zbudowanych mieszkań a powinno być oddanych około 100 tys. rocznie. PSL od początku stał na stanowisku, że projekt 500+ powinien być na pierwsze dziecko, złożyliśmy taki projekt do parlamentu i PiS go odrzucił – przypominał przedstawiciel Forum Młodych PSL.

Więcej w zapisie audycji.

Debatę prowadził Jan Bałostocki.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 24.02.2019

Godzina emisji: 10:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500+ od pierwszego dziecka, "13" dla emerytów, zmiany w PIT. Główne punkty konwencji PiS

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 15:50
- 500+ na pierwsze dziecko to kluczowy punkt nowego programu wyborczego PiS - ogłosił podczas sobotniej konwencji w Warszawie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiedział również pomoc dla ludzi młodych, do ukończenia 26 roku życia i najniższą emeryturę w wysokości 1100 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencja PiS w Warszawie. Komentarze polityków w audycji "7x24"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 10:50
W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Politycy zaprezentowali nowe filary programu. Wśród nich znalazły się m.in. rozwiązania dla młodych, seniorów i rodzin. W Polskim Radiu 24 to wydarzenie komentowali przedstawiciele najważniejszych ugrupowań politycznych.
rozwiń zwiń