more_horiz

Nisztor pyta: jaki będzie nowy rząd?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 20:40
Jaki będzie kształt nowego rządu? Po spotkaniu Prawa i Sprawiedliwości z koalicjantami, wiadomo, że 90 proc. rządu jest już ustalone. Co może to oznaczać? Na pytanie Piotra Nisztora próbowali odpowiedzieć Bartosz Rydliński z Centrum Daszyńskiego i Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".
Audio
Politycy Zjednoczonej Prawicy
Politycy Zjednoczonej PrawicyFoto: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

jacek sasin 1200.jpg
Jacek Sasin: taka sama liczba resortów dla naszych koalicjantów

Kierownictwo Zjednoczonej Prawicy ustaliło strukturę przyszłego rządu. W środę zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym udział wzięli liderzy koalicyjnych ugrupowań - Solidarnej Polski oraz Porozumienia. Rada potwierdziła swoją wolę i gotowość do kontynuacji wspólnej pracy w oparciu o założenia programowe programy Zjednoczonej Prawicy. - 90 proc. rządu może wskazywać, że będzie to rząd kontynuacji, w której Mateusz Morawiecki będzie nadal premierem - ocenił Bartosz Rydliński.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Sondaż: 49 proc. badanych dobrze o prezydencie, 44 proc. o premierze

- Pytanie jak będzie wyglądał podział wicepremierów. Czy Zbigniew Ziobro może liczyć na to, że jego rola w rządzie urośnie? Co z Gowinem i Sasinem? Wszystko wskazuje na to, że Jacek Sasin będzie miał własne ministerstwo - dodał.

mid-19a29044.jpg
Premier: bezpieczeństwo pieszych i kierowców priorytetem rządu

Co z pozostałymi 10 proc.?

Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela" jest przekonany, że przekonamy się już niebawem. - Róże są przecieki z Nowogrodzkiej. Jednak sprawa nie jest chyba jeszcze tak do końca oczywista, bo koalicjanci PiS dosyć konsekwentnie wybrzmiewają fakt, że powiększyli swoje aktywa w Sejmie - mówił.

- Każda zmiana wywołuje pewne emocje i polityczne układanki - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Nisztor pyta"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Bartosz Rydliński (Centrum Daszyńskiego) i Piotr Grzybowski (Niedziela)

Data emisji: 31.10.2019

Godzina emisji: 20:06

Zobacz także

Zobacz także