X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Hrechorowicz: nie reżyseruję swoich zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 11:30
- Jeżeli widzę, że ktoś zaczyna grać przed kamerą, to wieszam na ramieniu aparat i odchodzę - mówił w Polskim Radiu 24 fotograf Andrzej Hrechorowicz. 
Audio
  • Andrzej Hrechorowicz o sztuce fotografii (Głębia ostrości)
Fragment projektu zatytułowanego Białoruś, w poszukiwaniu polskości, 199394
Fragment projektu zatytułowanego Białoruś, w poszukiwaniu polskości, 1993/94Foto: Andrzej Hrechorowicz

Zaczynał jako fotoreporter, w latach 80. był związany z prasą podziemną. Przez dwa lata pracował w Kancelarii Prezydenta RP jako osobisty fotograf Andrzej Dudy. Dokumentujący głównie wydarzenia polityczne, znany z fotografowania osób z pierwszych stron gazet, ma na swoim koncie również inne prace.

- Pociąga mnie fotografowanie ludzi. Uliczna fotografia, reportaż, łapanie chwili, decydujący moment wchodzenie w problemy, społeczności. Fotografowałem też narkomanów, żeby zacząć robić zdjęcia to chodziłem dookoła nich dwa tygodnie, rozmawiałem z nimi - tłumaczył gość Polskiego Radia 23. - Fotografuję dla ludzi, również dla siebie, ale z myślą, że chcę pokazać jak widzę świat - dodał.    

Andrzej Hrechorowicz jest też autorem reportaży z Białorusi, Lwowa czy polskiej Świdnicy, gdzie fotografował żołnierzy Armii Radzieckiej.

Więcej w nagraniu. 

****

Audycja:"Głębia Ostrości"

Prowadzi:  Iga Niewiadomska 

Gość: Andrzej Hrechorowicz

Data emisji: 17.12.2019

Godzina emisji: 22.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Turczyk: fotografia to praca, zdjęcia są moim hobby

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 23:01
- Fotografowanie życia codziennego było czymś, co skłoniło mnie do wykonywania tego zawodu. Natomiast polityka stała się moją pracą, fotografowanie zwykłych ludzi i emocji było dla mnie clou. Zawsze śmiałem się, że pracuję jako fotograf, a hobbystycznie robię zdjęcia - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Turczyk.
rozwiń zwiń