Atak na Moście Świętokrzyskim. Jest wniosek o areszt

W sprawie brutalnego pobicia nastolatków na Moście Świętokrzyskim w Warszawie prokuratura złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie dwóch podejrzanych. Sąd zdecydował jednocześnie o umieszczeniu trzech nieletnich uczestników w schronisku dla nieletnich, a śledczy analizują przebieg ataku z 7 maja.

2026-05-15, 19:00

Atak na Moście Świętokrzyskim. Jest wniosek o areszt
Wnioski o areszt po brutalnym pobiciu na Moście Świętokrzyskim. Foto: Policja

Wnioski o areszt po brutalnym pobiciu na Moście Świętokrzyskim

Zdarzenie miało miejsce 7 maja i dotyczyło ataku na trójkę nastolatków z Ukrainy. Według ustaleń śledczych w napaści brało udział pięć osób, w tym trzy poniżej 17. roku życia. Napastnicy mieli używać gazu pieprzowego oraz kastetu, a następnie bić i kopać swoje ofiary.

Jak przekazano w komunikacie prokuratury, "u jednego z pokrzywdzonych spowodowali obrażenia skutkujące rozstrojem zdrowia, naruszeniem czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni, u pozostałych dwóch pokrzywdzonych lżejsze obrażenia".

Zarzuty, zatrzymania i decyzje sądu

W sprawie zatrzymano pięć osób w wieku 15-18 lat, obywateli Polski. Dwaj starsi uczestnicy zdarzenia, Leon Marek M. oraz Wiktor O.-K., usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i zostali przesłuchani przez prokuraturę. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Karolina Staros poinformowała, że "Leon Marek M. częściowo przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia, Wiktor O-K. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, ale odmówił składania wyjaśnień".

Śledczy wnioskują o ich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za zarzucane czyny grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policja podkreśla jednocześnie, że zgromadzony materiał dowodowy nie wskazuje, aby zdarzenie miało podłoże narodowościowe. Do sprawy odniósł się również minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, który poinformował o zatrzymaniu uczestników zajścia i zapowiedział dalsze działania służb.

"Zero tolerancji dla agresji. Kilka dni temu na Moście Świętokrzyskim w Warszawie brutalnie pobici zostali trzej nastolatkowie, obywatele Ukrainy. W związku z napaścią policjanci zatrzymali 5 osób, obywateli Polski w wieku 15-18 lat. Prowadzone są dalsze czynności procesowe" - napisał na platformie X.

Czytaj także:

Źródła: Polskie Radio/PAP/tw

Polecane

Wróć do strony głównej