more_horiz

Wystawa "Nie ma jak w domu". Iwona Germanek: to wykreowane światy, ale czerpię z dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 09:55
- Wszystkie prace, które tworzę, są wykreowane, światy, które tam widzimy, to nie jest dokument. Czerpię z dokumentu, wykorzystuję zapis zarejestrowany na fotografii, ale moje obrazy od początku do końca powstają w mojej głowie, a później są przenoszone na obraz, zapis fotograficzny - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Germanek.
Praca Iwony Germanek z cyklu Różowy nie istnieje
Praca Iwony Germanek z cyklu "Różowy nie istnieje"Foto: archiwum autora

W warszawskiej galerii Związku Polskich Artystów Fotografików można już oglądać nową wystawę fotografii Iwony Germanek zatytułowaną "Nie ma jak w domu".

Autorka opowiada w sposób wizualny rodzinne historii mamy, babci i córki. Jak przyznaje, "postpamięć i transmisja traumy ma ogromny wpływ na przekazywanie wzorców i budowanie relacji w kolejnych pokoleniach, a stres, lęk i agresja odciskają ślad w naszym życiu".

Posłuchaj
23:41 PR24 2023_01_24-22-05-57.mp3 Iwona Germanek (Polskie Radio 24 / Głębia ostrości)

Iwona Germanek - artystka wizualna, zajmuje się fotografią kreacyjną, portretem oraz szeroko rozumianym eksperymentem fotograficznym.

Na co dzień związana z Miejskim Domem Kultury w Łaziskach Górnych, gdzie kieruje Pracownią Fotografii Alternatywnej. Studentka Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików w Okręgu Śląskim. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego.

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Głębia ostrości

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Iwona Germanek

Data emisji: 24.01.2023

Godzina emisji: 22.06

PR24/ka/kor

Zobacz także

Zobacz także