more_horiz

Coraz więcej Polaków przechodzi na emeryturę

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 21:10
W Polsce coraz więcej jest osób, które odliczają dni do emerytury. Z badań ZUS wynika, że niewielu jest takich, którzy chcą być zawodowo czynni jak najdłużej. Ludzie ci, po osiągnięciu wieku emerytalnego, rezygnują z pracy. Co jest tego powodem? Czy naprawdę życie emeryta jest pod każdym względem lepsze?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Do powyższego problemu, w magazynie „Sami o Sobie”, odnieśli się dr Adam Czerniak z Centrum Analitycznego Polityka Insight oraz prof. Piotr Błędowski ze szkoły Głównej Handlowej.

Oprócz dyskusji w audycji również reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Moje życie na morzu". Bohater materiału skończył 70 lat. Jest kapitanem żeglugi wielkiej i chce nadal pracować. Nie widzi się jeszcze na emeryturze. Dobrze się czuje i nadal prowadzi statki. Kiedy nowym armatorom pokazywał dokumenty, od razu mówili nie. Mówili, że jest za stary, ale znaleźli się tacy, którzy mu zaufali i dali zatrudnienie.

Audycję "Sami o Sobie" prowadził Paweł Wojewódka.

Polskie Radio 24/db

---------------------

Data emisji: 21.07.18

Godzina emisji: 20.06

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem