X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polscy seniorzy. W jaki sposób najlepiej im pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 21:10
W audycji "Sami o Sobie" rozmowa o starzejącym się polskim społeczeństwie i o tym, że coraz większa grupa seniorów wymaga pomocy. Przy tej okazji nasuwa się pytanie czy wspierać starsze osoby przez budowę domów opieki czy też stworzyć system, który pozwoli im przeżyć ostatnie lata w miejscach, w których spędzili większość życia?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pressmaster/shutterstock.com

Odpowiedź na postawione pytanie musi zostać udzielona jak najszybciej, gdyż polskie społeczeństwo starzeje sie coraz szybciej. Wskazują na to wszystkie statystyki.

W Polskim Radiu 24 z tym tematem zmierzyli się dr Zofia Szweda-Lewandowska ze Szkoły Głównej Handlowej, Małgorzata Stanowska z komisji eksperckiej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz Linda Matus, redaktor naczelna "Gazety Senior".

Ponadto w magazynie reportaż Magdy Skawińskiej pt. "Rodzic do opieki".

Audycję "Sami o Sobie" prowadził Paweł Wojewódka.

Polskie Radio 24/db

----------------------------

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sami o sobie: Problemy opiekunów osób starszych

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 21:05
Opieka nad osobami starszymi, cierpiącymi np. na chorobę Alzheimera, wymaga w zasadzie całodobowego zaangażowania innych ludzi. Najczęściej rodziny - dzieci czy wnuków. Jednak opiekunowie nie zawsze są w stanie zapewnić odpowiednią opiekę, m.in. ze względu na konieczność łączenia jej z pracą zawodową. A jak stwierdzili w audycji Sami o sobie eksperci, system pomocy dla rodzin osób wymagających stałej opieki nie jest wystarczający.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działalność Stowarzyszenia "Jeden Świat"'

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 09:02
Stowarzyszenie "Jeden Świat" jest częścią dużego, międzynarodowego ruchu "Service Civil International", założonego w 1920 r. przez szwajcarskiego pacyfistę Pierre Cresola. Czym się zajmuje? Jaka była idea jego utworzenia? O tym wszystkim mówiły wolontariuszki Marzena Wójcik i Dominika Boguszewska.
rozwiń zwiń