X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Były oficer SB zaszczepiony poza kolejnością. Prof. Domański: to bardzo zaskakujące

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2021 18:43
 - Jest to dla mnie zaskoczeniem, w tym sensie, że do tej pory kategoria osób, które się zaszczepiły poza kolejką koncentrowała się na świecie artystycznym, znanych aktorach, niektóry politykach, a w ciągu ostatnich dni na przedstawicielach środowiska biznesu. Ta postać nasuwa potrzebę wyjaśnienia przyczyn dlaczego akurat on - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, socjolog.
Audio
  • Prof. Domański o szczepieniach poza kolejnością ("Przekładaniec Jachowicza")
  • Dr Małgorzata Żaryn o edukacji patriotycznej ("Przekładaniec Jachowicza")
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/PhotobyTawat

Wśród zaczepionych osób poza kolejnością znalazł się pułkownik Roman Kurnik, były szef kadr ostatniego etapu istnienia prl-owskich służb specjalnych.  

Antoni Macierewicz 1200.JPG
"Taki jest kształt pseudoelity". Macierewicz o szczepieniu byłego oficera SB poza kolejnością

- Do tej pory właściwie ten świat artystyczny, polityków i biznesu kojarzyliśmy ze stacją TVN i zastanawialiśmy się dlaczego akurat z nią. Tutaj odpowiedź była taka, że z jednej strony ci celebryci, którzy zaszczepili się poza kolejką rekrutowali się ze środowiska, które występuje przeciwko obecnemu obozowi rządzącemu, które się z nim nie zgadza, a wiadomo, że wspomniana stacja również się nie zgadza, a właściwie jest ośrodkiem organizującym od kliku lat akcję propagandową przeciwko rządzącym - powiedział Henryk Domański.      

Jak podkreślił socjolog jest to problem złożony. - Pojawia się pytanie, dlaczego TVN popiera opozycję? Wtedy zawsze odwoływaliśmy się do wyjaśnień sięgających w głąb PRL-u, że te postaci, które krytykują rząd PiS-u w dużym stopniu związane są z jakimiś ośrodkami, które wtedy odgrywały dużą rolę, m.in. ze służbami bezpieczeństwa. Tego typu interpretacje pojawiały się, że mamy do czynienia z pokrywaniem się obu tych środowisk - ocenił. 

- Niestety nasuwa się taka hipoteza, spekulacja, że być może przypadek Romana Kurnika, który się zaczepił potwierdza, że mamy do czynienia z pewną zależnością między funkcjonowaniem stacji TVN, osobami, które nim kierują  a zaszłością okresu PRL-u - powiedział gość audycji. 

Profesor Domański wskazał na pewien paradoks. - Funkcjonujemy już ponad 30 lat w systemie demokratycznym, skąd tutaj to powiazanie z komunizmem? Dlaczego TVN wspiera tego typu osoby? To jest niewątpliwie wsparcie. Zaczepienie się poza kolejnością w tej chwili traktowane jest jako przywilej - podsumował. 

Gościem Jerzego Jachowicza była również dr Małgorzata Żaryn, która mówiła m.in. o priorytetach w edukacji. 


Posłuchaj
21:33 _PR24_AAC 2021_01_10-17-35-03.mp3 Dr Małgorzata Żaryn o edukacji patriotycznej ("Przekładaniec Jachowicza") 

Posłuchaj
21:00 _PR24_AAC 2021_01_10-17-06-33.mp3 Prof. Domański o szczepieniach poza kolejnością ("Przekładaniec Jachowicza")

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"

Prowadził: Jerzy Jachowicz

Goście: prof. Henryk Domański (socjolog, PAN), dr Małgorzata Żaryn (historyk)

Data emisji: 10.01.2021

Godzina emisji: 17.06, 17.35

Czytaj także

"Niektórzy będą mieli do czynienia z dylematem". Prof. Domański o postawie polityków ws. szczepień poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 19:00
- Pytanie, czy popierać partię, która wskazuje, że szczepienie tych osiemnastu osób było uzasadnione, czy też odwoływać się do kryterium  zdroworozsądkowego, czy sprawiedliwości społecznej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog PAN, o konsekwencjach politycznych akcji szczepień dla wybranych osób w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bardzo dobry i potrzebny gest". Bojemska o szczepieniach rodziców wcześniaków w grupie zero

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 14:00
- Okazało się, że część rodziców wcześniaków ma trudności z dostępem do nich. Szpitale w różny sposób zorganizowały prace swoich oddziałów intensywnej terapii noworodków, To spotkało się z dużym niepokojem ze strony rodziców - powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Bojemska, przewodnicząca Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
rozwiń zwiń