more_horiz

Prof. Domański: elementem strategii sędziego Tulei jest postawienie się w roli ofiary

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 18:06
- Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i powinniśmy stawiać się na wezwanie sądu czy prokuratury. Trudno sobie wyobrazić, by zwykły obywatel odmówił i nie poniósł za to konsekwencji. Sędzia Tuleya próbuje wymusić na władzy takie działania, by doprowadzić go na przesłuchanie na siłę - powiedział prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PR24

"W związku z tym, że sędzia Igor Tuleya już po raz trzeci, mimo prawnego obowiązku, nie stawił się na przesłuchanie w prokuraturze, Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wystąpi do Sądu Najwyższego o zgodę na jego przymusowe doprowadzenie" - przekazał dział prasowy PK.

tuleya pk pap 1200.jpg
Igor Tuleya trzeci raz nie stawił się na przesłuchanie. PK wystąpi o przymusowe doprowadzenie

W komunikacie przypomniano, że prokuratura zamierza przesłuchać sędziego i postawić mu zarzuty w sprawie bezprawnego rozpowszechniania informacji z postępowania przygotowawczego. W listopadzie ub.r. na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna SN prawomocnie uchyliła immunitet sędziemu.

Posłuchaj
21:43 PR24_mp3 2021_03_14-17-06-47.mp3 Prof. Henryk Domański o postępowaniu sędziego Igora Tulei ("Przekładaniec Jachowicza")

- Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa i powinniśmy stawiać się na wezwanie sądu czy prokuratury. Trudno sobie wyobrazić, by zwykły obywatel odmówił i nie poniósł za to konsekwencji. Z punktu widzenia pana Tulei, z punktu widzenia jego strategii, jest to o tyle racjonalne, że stawia go w roli ofiary, a to przynosi rozmaite korzyści - wskazał prof. Henryk Domański.

W opinii gościa Jerzego Jachowicza, elementem strategii sędziego Tulei jest wymuszenie na władzy takich działań, by doprowadzić go na przesłuchanie na siłę. - Najgorszą rzeczą dla niego byłoby to, gdyby jego działania i wystąpienia zostały zignorowane przez władzę - dodał prof. Domański.

* * *

Audycja: "Przekładaniec Jachowicza"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Goście: prof. Henryk Domański, socjolog z PAN
Data emisji: 14.03.2021
Godzina emisji: 17.06

Polskie Radio 24/db

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem