more_horiz

"Większość elektoratu nie ma innego wyboru niż PiS". Prof. Domański o poparciu dla partii politycznych

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 19:55
- Z pewnością Lewica i Szymon Hołownia mają ambicję, ale nie są to ambicje do tworzenia rządu z Platformą Obywatelską - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański.
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR

Według sondażu Estymatora dla DoRzeczy.pl na Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 36,8 proc. badanych zdecydowanych pójść na wybory, na Koalicję Obywatelską - 26,8 proc., na Lewicę 11 proc., z kolei na Polskę 2050 - 9,7 proc., na Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicję Polską - 7,2 proc. i na Konfederację 6,6 proc.

Możliwa koalicja

Prof. Henryk Domański powiedział, że istnieje bardzo mała szansa na stworzenie przez partie opozycyjne koalicji, która pozwoli rządzić. - Z pewnością Lewica i Szymon Hołownia mają ambicję, ale nie są to ambicje do tworzenia rządu z Platformą Obywatelską. Moim zdaniem są rozważania czysto hipotetyczne. Szymon Hołownia nie po to tworzył swoją partię, żeby teraz łączyć się z PO. Podobnie z Lewicą - ocenił.

- Jeżeli chodzi o ewentualny sojusz, to mogłoby to być połączenie PSL i PO. Widać jednak i przy tej okazji dużą niechęć i spotyka się to z oporem wielu liderów PSL np. Marka Sawickiego - dodał.

Gość Polskiego Radia 24 przewiduje w nadchodzących wyborach zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy. - Większość elektoratu w Polsce nie ma innego wyboru niż Prawo i Sprawiedliwość. Trudno wyobrazić sobie odejście od programów socjalnych, bo trudno sobie wyobrazić np. żeby PO naśladowało w tym Prawo i Sprawiedliwość - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
19:52 PR24 2022_08_14-17-07-41.mp3 Prof. Henryk Domański o poparciu dla partii politycznych (Przekładaniec Jachowicza)

***

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: prof. Henryk Domański (socjolog)

Data emisji: 14.08.2022

Godzina emisji: 17.07

dz

Zobacz także

Zobacz także