more_horiz

Jan Józef Kasprzyk: Warszawa potrzebuje gospodarza na miarę prezydenta Stefana Starzyńskiego lub Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2023 11:00
- Rafał Trzaskowski traktuje swoją funkcję jako narzędzie do uprawiania polityki ogólnokrajowej. Podczas swojej prezydentury w Warszawie ani razu nie odwiedził choćby jednej sesji Rad Dzielnic - mówił w Polskim Radiu 24 szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.
Jan Józef Kasprzyk: stolica Polski zasługuje na więcej
Jan Józef Kasprzyk: stolica Polski zasługuje na więcejFoto: itsmejust/shutterstock

PiS chce, aby w referendum mieszkańcy Warszawy wypowiedzieli się na temat: ograniczenia prędkości pojazdów do 30 kilometrów na godzinę na obszarze 90 procent powierzchni miasta, zwężenia kluczowych ulic w mieście, rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania, utworzenia Strefy Czystego Transportu oraz likwidacji dostępnych miejsc parkingowych bez tworzenia co najmniej takiej samej liczby nowych miejsc parkingowych w najbliższej okolicy.

"To mieszkańcy powinni się wypowiedzieć, jakiej Warszawy sobie życzą"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że te kwestie są kluczowe dla miasta. - Związane z komunikacją, z tym, żeby Warszawa była miastem przejezdnym. Nawet w niedzielę trudno jest dojechać do siedziby Polskiego Radia, miasto jest rozkopane, pojawiły się pomysły zwężania głównych arterii i spowolnienia ruchu pojazdów. Była propozycja, aby te sprawy poddać opinii mieszkańców w referendum. Tymczasem PO, która rządzi miastem od lat, przerwała sesję Rady Warszawy i przełożyła ją na 16 listopada, na okres po wyborach. W ten sposób podchodzi się do woli mieszkańców. To mieszkańcy powinni się wypowiedzieć, jakiej Warszawy, a obywatele RP, jakiej Polski sobie życzą - powiedział Jan Józef Kasprzyk. 

Czytaj także w TVP Info: PO w rozsypce jak w 2020 r.? Prezes PiS diagnozuje Tuska i Trzaskowskiego    

We wtorek Rada Miasta Warszawy miała rozpatrywać wniosek radnych PiS o przeprowadzenie referendum w stolicy. Głosami radnych PO przesunęła termin głosowania nad wnioskiem na 16 listopada. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie był obecny na tej sesji, ponieważ przebywał na spotkaniu z mieszkańcami Radomia.


Kasprzyk: Trzaskowski traktuję swoją funkcję jako narzędzie do uprawiania polityki ogólnokrajowej

Rafał Trzaskowski traktuję swoją funkcję jako narzędzie do uprawiania polityki ogólnokrajowej. Podczas swojej prezydentury ani razu nie odwiedził choćby jednej sesji Rad Dzielnic. Gdy miały miejsca wydarzenia związane pogodą i zalaniem głównych arterii komunikacyjnych, to Trzaskowski bawił na Campusie w Olsztynie i nie zamierzał wrócić do Warszawy, aby pokierować akcją na rzecz mieszkańców. Warszawa potrzebuje gospodarza. Mam nadzieję, że w przyszłorocznych wyborach samorządowych warszawiacy go wybiorą. Stolica Polski zasługuje na więcej. Warszawa potrzebuje gospodarza na miarę prezydenta Stefana Starzyńskiego lub Lecha Kaczyńskiego - podsumował szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, który jest również kandydatem PiS w wyborach parlamentarnych. 

Posłuchaj
52:40 PR24_mp3 2023_09_17-09-06-09.mp3 Jan Józef Kasprzyk gościem Jerzego Jachowicza (Przekładaniec Jachowicza)

Więcej w nagraniu. Gościem pierwszej części audycji był socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński. 

* * *

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Gość: Jan Józef Kasprzyk (szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych)

Data emisji: 17.09.2023

Godzina emisji: 9.33

PR24

Zobacz także

Zobacz także