more_horiz

"Rodzina od kuchni". Czego dziś rodzice oczekują od szkoły?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 13:35
Zazwyczaj, "posyłając" dzieci do szkoły, rodzice mają wobec niej konkretne wymagania. Często oczekują nie tylko dobrego nauczania, ale także zadbania o sprawy wychowawcze. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił ojciec i mąż, z zawodu nauczyciel Andrzej Wegner.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Jacek Dominski/REPORTER/EASTNEWS

- Z jednej strony jest wielu rodziców, którzy dbają o wysoki poziom i chcą, żeby o odpowiednią jakość nauczania zadbała także szkoła. Ale jest też bardzo duży nurt, zgodnie z którym w szkole powinno być tak, aby dzieci nie były przemęczone - dlatego że bardzo dużo edukacji odbywa się na zajęciach dodatkowych czy na korepetycjach, a szkoła nie powinna w tym przeszkadzać – powiedział Andrzej Wegner.

Jego zdaniem w szkolnej edukacji niezwykle ważna jest współpraca pedagogów z rodzicami. - Żeby osiągnąć odpowiedni efekt, nie może być żadnego rozdźwięku. Rodzina, rodzice, jak i wszyscy nauczyciele w szkole powinni mówić jednym głosem, żeby w ogóle do czegokolwiek razem dojść. Jeżeli rodzice będą mieli zupełnie inną wizję wychowania, a nauczyciele zupełnie inną - nic dobrego z tego nie wyjdzie – dodał gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Marcin Bąk.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 01.12.2018

Godzina emisji: 8.12

 

 

Zobacz także

Zobacz także