X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Filmoznawczyni: "Gomorra" porażką wizji "Ojca chrzestnego"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 22:00
- Brak zasad jest piętnem, które naznacza serial "Gomorra". Roberto Saviano pokazuje też przyzwolenie na to, żeby to istniało - mówiła w Polskim Radiu 24 Diana Dąbrowska, italianistka, filmoznawczyni z Uniwersytetu Łódzkiego.
Audio
Plakat filmu
Plakat filmuFoto: FLICKR/Televisione Streaming/CC BY 2.0

Gość Polskiego Radia 24 przyrównuje to do Panoptikonu Michela Foucaulta. - Społeczeństwo pilnuje się samo. Mafia robi, co chce, bo wewnętrzny gangster - mafioso jest w ludziach. Strach, nikt się nie odważy, niech robią, co chcą. Ciekawe jest, że nikt w "Gomorze" nie używa słowa "camorra". To jest jakby naturalny, normalny stan życia. Nigdy nie ma próby przejścia na drugą stronę kogoś, kto by się sprzeciwił - tłumaczyła Diana Dąbrowska. 

Jej zdaniem fascynujące jest to, że etos Ojca Chrzestnego przegrywa w romantyczny i smutny sposób, bo gangsterów z filmu Francisa Forda Coppoli cechował honor.

Więcej w nagraniu.

Audycję prowadził Łukasz Adamski.

Data emisji: 22.05

Godzina emisji: 22.06

PR24

Zobacz więcej na temat: KULTURA serial
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak