more_horiz

Infiltracja USA i Watykanu przez służby komunistyczne. Jarosław Mańka o szczegółach

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2022 12:10
- Bella Dodd, będąca zakamuflowaną agentką sowiecką, uczestniczyła w pewnej niebezpiecznej akcji rozkładania Stanów Zjednoczonych od środka, starą metodą Sun Tzu, znaną doskonale kagiebistom - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Mańka, reżyser i historyk.
Watykan
Watykan Foto: Shutterstock/vvoe

Bella Dodd to nawrócona amerykańska komunistka. Niegdyś była wpływową funkcjonariuszką Komunistycznej Partii USA. W 1950 roku porzuciła komunizm i powróciła do Kościoła. 

- Bella Dodd, będąca zakamuflowaną agentką sowiecką, uczestniczyła w pewnej niebezpiecznej akcji rozkładania Stanów Zjednoczonych od środka, starą metodą Sun Tzu, znaną doskonale kagiebistom - podkreślił Jarosław Mańka.

Jak dodał, "chodziło o to, że około 1100 młodych mężczyzn zostało wprowadzonych do seminariów w Stanach Zjednoczonych - po to, żeby rozkładać Stany Zjednoczone, między innymi poprzez rozkładanie Kościoła katolickiego".

- Wydaje się, że po kilkudziesięciu latach nie powinniśmy się temu dziwić. Jednak dla mnie było to odkrycie. Postanowiłem drążyć tę historię - powiedział gość PR24. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:14 PR24 2022_08_28-11-07-13.mp3 Jarosław Mańka o infiltracji USA i Watykanu przez komunistyczne służby (Historyczne wydarzenie tygodnia) 

***

Audycja: "Historyczne wydarzenie tygodnia"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Jarosław Mańka (reżyser, historyk)
Data emisji: 28.08.2022
Godzina emisji: 11.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także