X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Marek Krajewski: nie rozmawiało się w Polsce o kryminałach

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 10:50
- Kiedy 20 lat temu miałem wydać swoją pierwszą książkę, to zastanawiałem się, czy nie wydać jej pod pseudonimem. Jako pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego bałem się, że spotka mnie środowiskowy ostracyzm, a u studentów stracę autorytet - zdradził w audycji "Kulturalnie na temat" pisarz kryminałów Marek Krajewski.
Audio
  • Marek Krajewski o powieściach kryminalnych (PR24)
Janusz Krajewski, autor kryminałów
Janusz Krajewski, autor kryminałówFoto: PAP/Jan Karwowski

Marek Krajewski przyznał w rozmowie z Katarzyną Cygler, że nie śledził dyskusji intelektualnych na temat kryminału, ale zapadła mu w pamięci jedna publikacja w "Tygodniku Powszechnym" poświęcona tej tematyce.

- Na początku mojej drogi w Krakowie odbył się pierwszy festiwal kryminału. Uznałbym tę datę za znamienną, bo wtedy, w czasopiśmie skierowanym do ludzi wykształconych, ukazały się artykuły związane z owym festiwalem. Wybitni intelektualiści i badacze literatury, podkreślali, iż z czytania kryminałów płynie pewien pożytek, mianowicie świat na końcu każdego kryminału zostaje wrzucony w dobre koleiny - wspominał Marek Krajewski.

Pisarz zrozumiał wówczas, jak opowiadał, że publikacje "Tygodnika Powszechnego" na temat powieści kryminalnych, były oznaką nadchodzących zmian w myśleniu o tym popularnym dziś gatunku literackim.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Katarzyna Cygler.

PR24/pkur

____________________ 

Data emisji: 01.06.2019

Godzina emisji: 23:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak