X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orina Krajewska: aktor musi być przygotowany na to, że na castingu usłyszy "Nie"

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2020 23:59
- Aktorstwo i w ogóle sztuka to bardzo trudny kawałek chleba - mówiła w Polskim Radiu 24 Orina Krajewska, córka Małgorzaty Braunek.
Audio
  • Orina Krajewska o aktorstwie ("Kulturalnie na temat")
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: alphaspirit/ Shutterstock

Gość PR24 mówiła, że Fundacja "Bądź", której jest współzałożycielką, to integralna część jej życia. - Z aktorstwem łączy mnie bardzo długa i wyboista ścieżka. Mam doświadczenie bycia młodą aktorką i określoną wizję mojej kariery, tymczasem życie pokierowało mnie w inna stronę - mówiła.

Dodała, że nie miała okazji grać osoby, która zmagała się z chorobą, ale decyzja o zaangażowaniu się w pomaganie zdecydowanie uwrażliwiła i otworzyła ją na innych, stąd rozwinęła się empatia. - Skupiam się na tu i teraz, a nie na projektowaniu jakiejś wizji - dodała.

pap Orina Krajewska 1200.jpg
Orina Krajewska: nieprzeciętni to ludzie idący własnymi ścieżkami

"Role przychodzą same"

Aktorka podkreśliła, że artysta musi być przygotowany na to, że wiele razy na castingach może usłyszeć "Nie", a to jak dodała ma swoje też i dobre strony, bo przy okazji chodzi o to, by być gotowym na okazanie czułości i empatii.

- Teraz nie chodzę już na castingi. One były tak stresujące, że postanowiłam chronić część siebie. Teraz sama wybieram gdzie chcę pójść, a kiedy tak zdecydowałam, role zaczęły przychodzić do mnie same. Świadomie pracując nad swoim zdrowiem, nauczyłam się świadomości siebie dzięki czemu wiem, co mogę dać - mówiła Orina Krajewska.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat" 
Prowadzący: Katarzyna Cygler 
Gość: Orina Krajewska (aktorka, instruktor teatralny, współzałożycielka fundacji "Bądź")
Data emisji: 28.03.2020
Godzina emisji: 23.35

PR24/jj

Czytaj także

"Teatr improwizowany - o jakie dziwne!" Ale ma już wiernych fanów

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 12:08
- Ludzie wciąż mylą teatr improwizowany z kabaretem, stand-upem, raczej nikt nie myli tego z teatrem, ale chyba najbardziej chcielibyśmy być myleni właśnie z nim - mówią zgodnie Paweł Najgebauer i Krzysztof Wiśniewski z Fundacji Klancyk, współorganizatorzy Warsaw Improv Festival. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Szymczak: aktorstwo trzeba znaleźć w sobie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 17:24
Karolina Szymczak to debiutująca aktorka, ale doświadczona modelka. Od 18 stycznia zobaczyć ją będzie w filmie "Diablo - wyścig o wszystko".
rozwiń zwiń