more_horiz

Wystawa "Życie ukryte. Dziecko w polskiej sztuce współczesnej" w CSW

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2023 07:55
Wystawa pokazuje obraz dziecka i dzieciństwa widziany oczyma ponad 40 artystek i artystów tworzących w okresie od polskiej transformacji ustrojowej przełomu lat 80. i 90. XX wieku do dziś. O projekcie mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Winnicka-Gburek, kuratorka wystawy.
Lidia Krawczyk  Z cyklu porcelanki
Lidia Krawczyk Z cyklu porcelankiFoto: u-jazdowski.pl / materiały prasowe

Wystawa "Życie ukryte. Dziecko w polskiej sztuce współczesnej" podejmuje temat napięcia związanego z różnymi sposobami widzenia okresu prenatalnego, przywołuje obrazy idyllicznego i formatującego tożsamość wczesnego dzieciństwa, zestawia różne spojrzenia na macierzyństwo, ojcostwo i relacje rodzinne, stawia pytanie o katalog wzorców cywilizacyjnych i kulturowych kształtujących dorastającego człowieka. 

Projekt nawiązuje do zrealizowanej w 1917 roku w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie wystawy Dziecko w sztuce i stanowi próbę zainicjowania dyskursu o najmłodszych uczestniczkach i uczestnikach naszego życia społecznego i kulturalnego.

Posłuchaj
21:14 PR24 2023_06_03-23-37-51_KNT.mp3 Joanna Winnicka-Gburek o wystawie “Życie ukryte. Dziecko w polskiej sztuce współczesnej” (Polskie Radio 24 / Kulturalnie na temat)

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler

Gość: Joanna Winnicka-Gburek, kuratorka wystawy

Data emisji: 03.06.2022

Godzina emisji: 23.35

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także