more_horiz

Destrukcyjne relacje. Ekspert: toksyczna miłość dotyczy także rodzin

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 07:45
- Miłość toksyczna dotyczy związków partnerskich, ale też różnych relacji. Nawet w rodzinie. Jest tak wtedy kiedy jedna osoba cierpi w relacji, a druga sprawuje nad nią emocjonalną bądź psychiczną kontrolę - powiedziała o typach relacji Agnieszka Przybysz, autor książki "Miłość Toksyczna. Zniewolona, szczęśliwa, wolna".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Dominujące wartości czy sposób okazywania miłości to elementy, które mogą budować relacje albo powodować konflikty. Dzieje się tak np. dlatego, że podejmujemy decyzję w oparciu o wartości, które wyznajemy. Między innymi o typach relacji i problemach jakie mogą za sobą nieść opowiedziała w audycji "Kulturalnie na temat" ekspert od relacji.

para miłość serce ręce 1200x660.jpg
Miłość i życie towarzyskie w czasach zarazy

Toksyczne relacje

Gość Polskiego Radia 24 zwróciła uwagę na to, że w przypadku toksycznych relacji już na początku widać elementy, które mogłyby na to wskazywać, a mimo to niektórzy nie zwracają na to uwagi. - Często zdarza się, że wchodzimy w toksyczne relacje i już nawet na początku takiego związku widać, że jest tam element toksyczny, manipulacji czy coś co wskazuje na to, że taki związek mógłby się nie udać. Mimo wszystko niektóre z osób wchodzą w takie relacje dalej, a potem są nieszczęśliwe i mają złamane serce - powiedziała Agnieszka Przybysz.

- Miłość toksyczna dotyczy związków partnerskich, ale też różnych relacji. Nawet w rodzinie. Jest tak wtedy kiedy jedna osoba cierpi w relacji, a druga sprawuje nad nią emocjonalną bądź psychiczną kontrolę - dodała.

Czytaj także:

Jak podkreśla ekspert, możliwe jest także "przyciągania" do siebie "bratnich dusz". - Jeśli mówimy o drugiej stronie medalu, tzw. prawdziwej miłości z bratnią duszą to istnieje też taka kategoria, gdzie można przyciągnąć wspaniałą miłość do siebie. Miłość, która będzie oparta o zdrowe wzorce, które wynieśliśmy z rodziny albo nauczyliśmy się nowych sposobów komunikowania i budowania dobrych relacji zaczynając od relacji z samym sobą - zaznaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:52 PR24_mp3 2021_02_13-23-36-19.mp3 Agnieszka Przybysz o relacjach ("Kulturalnie na temat")

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler

Gość: Agnieszka Przybysz (ekspert od relacji, autor książki "Miłość Toksyczna. Zniewolona, szczęśliwa, wolna")

Data emisji: 13.02.2021

Godzina: 23.36

dz 

Zobacz także

Zobacz także