more_horiz

"Poruszają najtrudniejsze tematy osobiste i społeczno-polityczne". Leszczyńska o Warszawskim Festiwalu Filmów Animowanych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2022 21:49
Na antenie Polskiego Radia 24 Katarzyna Cygler rozmawiała z Eweliną Leszczyńską. Tematem audycji "Kulturalnie na temat" był zbliżający się Warszawski Festiwal Filmów Animowanych. 
26 października rusza Warszawski Festiwal Filmów Animowanych
26 października rusza Warszawski Festiwal Filmów AnimowanychFoto: shuterstock/Liu Zishan

Czwarta edycja Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych odbędzie się w dniach 26-31 października 2022 roku. Celem festiwalu jest odczarowanie animacji, jako formy skierowanej wyłącznie do dzieci i udowodnienie, że za jej pomocą można poruszyć trudne i nieoczywiste tematy.

Wybrano 33 filmy, które będzie można obejrzeć w ramach tegorocznej edycji wydarzenia. Wśród finalistów, wyłonionych z 300 nadesłanych z całego świata propozycji, znalazły się krótkie metraże m.in. z Niemiec, Francji, USA, Kanady, Portugalii, Chorwacji, Chin, Izraela czy Azerbejdżanu. Polską szkołę animacji będzie reprezentować siedem propozycji.

- Z przyjemnością obejrzałem wszystkie propozycje. Nic nie przewijałam, nic nie wyłączałem. Także myślę, że w sumie obejrzałam pewnie około 400 animacji w tym roku - powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewelina Leszczyńska. 

Dodała, że bardzo wiele animacji, które powstają w ostatnich latach i biorą udział w festiwalu, "są to filmy zaangażowane w różne debaty społeczne, które poruszają najtrudniejsze tematy osobiste i społeczno-polityczne".

Posłuchaj
23:15 PR24_mp3 2022_10_22-23-35-06.mp3 Ewelina Leszczyńska o Warszawskim Festiwalu Filmów Animowanych (Polskie Radio 24 / Kulturalnie na temat)

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: Kulturalnie na temat

Prowadzący: Katarzyna Cygler

Gość: Ewelina Leszczyńska (współorganizatorka Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych)

Data emisji: 21.10.2022

Godzina emisji: 23.35

nj/kor

Zobacz także

Zobacz także