X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Posłowie. O książce "Rana" Wojciecha Chmielarza

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 07:11
"Podobno czas leczy rany. Jednak niektóre nigdy się nie zabliźniają" - pisze wydawca. O książce "Rana" Wojciecha Chmielarza w audycji "Posłowie" rozmawiali Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski. 
Audio
  • 04.09.2019 "Posłowie" audycja Piotra Goćka i Łukasza Orbitowskiego
zdj. ilustracyjna
zdj. ilustracyjnaFoto: mat. promocyjne

"Rana" to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Nowa powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

Piotr Gociek mówił o literackim dorobku Wojciecha Chmielarza. Choć wysoko ocenił m.in. powieść "Żmijowsko", która jest właśnie ekranizowana, to nie krył rozczarowania najnowszym kryminałem pisarza zatytułowanym "Rana". - Zmęczony jestem kryminałami, pewnym stylem pisania polskich autorów. Zmęczony jestem kryminałami, które kryminałami nie są, natomiast reprezentują gatunek, który nazwałem "trauma fiction" - stwierdził Piotr Gociek.

Według Łukasza Orbitowskiego "Rana", to utwór "dość kunsztowny", a "ofiara traumy jest jednocześnie jej sprawcą". Wkraczamy w świat snów jednej z głównych bohaterek. To opowieść o kimś, kto traumatyzował. Bohaterka jest przede wszystkim oprawcą. Oprawcą, który chce odkupić swoją winę - stwierdził Łukasz Orbitowski. - Uwierzyłem w tych bohaterów. Wbrew Chmielarzowi. Zaczytałem się w tym, wszedłem w ten świat duchowej udręki, która towarzyszy Klementynie, rozumiałem zagubionego chłopaka, jakim jest Gniewko. Kupiłem tych ludzi - dodał.

W audycji rozmawiano także o książce Petros Markarisa "Kasacja po grecku".

Zapraszamy do wysłuchania audycji

PR24/tb/ mat. prom

***

Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Piotr GociekŁukasz Orbitowski

Data emisji: 04.09.2019

Godzina emisji: 22:06


Czytaj także

Pisarz: zabójstwa nigdy nie są popełniane w ten sam sposób

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 23:05
Max Czornyj to adwokat, autor kryminałów, m.in. thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle. Przyznaje, że w swych książkach za każdym razem inaczej uśmierca bohaterów. - Nie możemy się powtarzać - mówi w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperymenty myślowe Ursuli le Guin

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 23:30
- Pisarstwo Ursuli le Guin to dla mnie przestrzeń, w której ona umiejscawia bardzo istotne problemy społeczne, filozoficzne i psychologicznie - podkreślała dr Marzena Adamiak w Dwójkowej audycji poświęconej znakomitej amerykańskiej pisarce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kocia kołyska", "Śniadanie mistrzów", czyli Kurt Vonnegut - wznowienia jego najlepszych powieści

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 11:11
- Gdyby nie te "egzystencjalne błazenady" Vonneguta, pewnie nigdy nie powstałoby "Autostopem przez Galaktykę" Douglasa Adamsa i wiele innych książek - Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski dyskutowali w najnowszej audycji "Posłowie" pod pretekstem przypomnienia twórczości amerykańskiego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca seria o Eraście Fandorinie. Boris Akunin odpowiada na prośby czytelników

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 12:34
Boris Akunin wraca z ostatnią książką z serii o Eraście Fandorinie. Niespodziewanie, bowiem poprzednia powieść miała kończyć serię. Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski omawiają w audycji "Posłowie" najnowsze dzieło Akunina - "Nie żegnam się".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie. Nowości Państwowego Instytutu Wydawniczego

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 08:03
W audycji "Posłowie" Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski skupili się tym razem na dwóch nowościach wydawniczych z Dalekiego Wschodu.
rozwiń zwiń