X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W głębi lasu” - opowiadania Roberta Aickmana

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 12:15
- To jest ten spokój narracji, pod którym aż wszystko drży. Jako człowiek cierpiący na bezsenność nie czytałem zbyt wielu tekstów, które mogłyby się równać z tytułowym opowiadaniem, które właśnie braku snu dotyka - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski, który o nowościach wydawniczych dyskutował z Piotrem Goćkiem.
Audio
Okładka książki Roberta Aickmana W głębi lasu
Okładka książki Roberta Aickmana "W głębi lasu”Foto: https://www.facebook.com/wydawnictwoix/

Ukazał się drugi zbiór opowiadań jednego z najbardziej cenionych na świecie mistrzów literatury grozy, Roberta Aickmana pod tytułem "W głębi lasu”.

Zdaniem Piotra Goćka to bardzo sprawna proza. - Są ludzie, którzy wychwalają Alice Monroe czy Margaret Atwood jako autorki świetnych opowiadań. Robert Aickman nie odbiega od nich, jeśli chodzi o głębię charakterów i delikatność postaci (…) Wszystkie te opowiadania to piękna psychologiczna proza, w której nadprzyrodzone czy nadnaturalne elementy służą temu, co drzemie pod powierzchnią. Po lekturze nie pozostają nam przede wszystkim bohaterowie opowiadań, a nie elementy fantastyki - komentował.

Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski omawiali także nowe wydanie książki książce F. Paula Wilsona "Twierdza". Jest to historia oddziału SS, który trafia do tajemniczej Twierdzy i odkrywa w niej pradawną tajemnicę. By ją odgadnąć, hitlerowcy zwracają się o pomoc do lokalnego żydowskiego badacza folkloru, by ten rzucił nieco światła na niewytłumaczalne wydarzenia.​

- Byłem bardzo pozytywnie zdziwiony, jak bardzo zgrabnie napisana jest ta książka, która jak na dzieło czysto pop-kulturowe jest dobrze przepracowana nie tylko w głównym koncepcje, ale i w kolejnych warstwach narracji. Co więcej, dawno nie czytałem książki w której autor amerykański tak dobrze obrobił lekcję, jak wyglądała okupacja Europy przez Niemców - mówił Piotr Gociek.

Zapraszamy do wysłuchania całości audycji.

***

Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Piotr Gociek, Łukasz Orbitowski

Data emisji: 08.04.2020

Godzina emisji: 22.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

William Faulkner i najbardziej zapadające w pamięci postaci literatury amerykańskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 23:00
- Przygodę z Faulknerem rozpocząłem od "Dzikich palm", które średnio mnie nakręciły, ale szukałem dalej, bo ten autor wielkim pisarzem jest - wspominał Piotr Gociek podczas audycji "Posłowie", prowadzonej z Łukaszem Orbitowskim. - Po przeczytaniu "Światłości w sierpniu" i "Kiedy umieram" już byłem kupiony i szukałem kolejnych książek - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koniec świata pokazany przez codzienność po katastrofie". Piotr Gociek o książce Robert Harris "Drugi sen"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2020 10:30
- To podgatunek cichej katastrofy, forma charakterystyczna dla Brytyjczyków. Obserwujemy koniec świata pokazany przez codzienność po katastrofie - mówił o książce Roberta Harris "Drugi sen" w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. Gościem audycji był także Łukasz Orbitowski.
rozwiń zwiń