more_horiz

"Przywodzi na myśl terapeutę". Łukasz Orbitowski o książce "Fotograf utraconych wspomnień"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 10:32
- "Fotograf utraconych wspomnień" skojarzył mi się z terapeutą, bo przecież praca terapeuty polega na tym, że pomaga wydobyć z chaosu otchłani pamięci wydarzenia nas formujące - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Orbitowski opowiadając o książce "Fotograf utraconych wspomnień" Sanaki Hiragi. 
Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski zgodzili się, że Fotograf utraconych wspomnień to ciepła i przyjemna w odbiorze książka
Piotr Gociek i Łukasz Orbitowski zgodzili się, że "Fotograf utraconych wspomnień" to ciepła i przyjemna w odbiorze książkaFoto: LN team/ Shutterstock

- My, pisarze, jesteśmy takimi fotografami utraconych wspomnień i kreatorami brakujących wspomnień. Przypomniałem sobie też, ile razy ja zmagałem się z pamięcią, gdy usiłowałem sobie coś przypomnieć. Nasza pamięć jest niezwykle zawodnym instrumentem, ale przepięknym. Myślę, że pisanie jest formą utrwalania utraconych wspomnień - powiedział w Polskim Radiu 24 o książce "Fotograf utraconych wspomnień" autorstwa Sanaki Hiragi. 

Literacka terapia "Fotografa utraconych wspomnień"

- Pod warunkiem, że piszesz literaturę biograficzną, albo odnosisz się do wydarzeń z wydarzeń z własnego życia - skontrował Łukasz Orbitowski. - Mnie się, dla odmiany "Fotograf utraconych wspomnień", skojarzył z terapeutą. Bo przecież praca terapeuty polega na tym, że pomaga wydobyć z chaosu otchłani pamięci wydarzenia nas formujące i kluczowe - zaznaczył. 

Jak mówił, "Fotograf utraconych wspomnień" przywodzi na myśl "zaświatowego terapeutę, który leczy poprzez zdjęcie". - Ta wędrówka w przeszłość ma na celu przygotowanie nas do dalszej drogi, ci ludzie przecież umierają, nigdy do tego życia nie wrócą - zaznaczył Łukasz Orbitowski mówiąc o bohaterach powieści Sanaki Hiragi. 

Więcej o "Fotografie utraconych wspomnień" - w nagraniu 

Posłuchaj
14:51 Poslowie-orbitowsi-gociek--[PR24]PR24 (mp3) 20 wrzesień 2023 22_05_56.mp3 Łukasz Orbitowski i Piotr Gociek o książce "Fotograf utraconych wspomnień" ("Posłowie"/ Pr24)

***

Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Piotr GociekŁukasz Orbitowski

Data emisji: 20.09.2023

Godzina emisji: 22.06


Polskie Radio 24/ mbl

Zobacz także

Zobacz także