more_horiz

"Jesteśmy w stanie leczyć te dzieci". Małgorzata Dutkiewicz o działalności Fundacji Herosi

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2022 10:44
- To pacjenci z rozpoznaniem nowotworowym. Bardzo ciężkie schorzenia, bardzo ciężka diagnoza, ale chciałabym dodać tutaj trochę więcej optymizmu: jesteśmy w stanie leczyć te dzieci, ale ogromnie potrzebna jest pomoc i wsparcie - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Dutkiewicz, prezes Fundacji Herosi.
Małgorzata Dutkiewicz: nasza fundacja, Herosi,  wspiera dzieci, które cierpią na choroby nowotworowe.
Małgorzata Dutkiewicz: nasza fundacja, Herosi, wspiera dzieci, które cierpią na choroby nowotworowe. Foto: Shutterstock/Pixel-Shot

Gościem audycji była prezes Fundacji Herosi. Małgorzata Dutkiewicz na antenie Polskiego Radia 24 opowiedziała o początkach organizacji, o tym, jak pomaga ona chorym onkologicznie dzieciom, i o misji, jaką jest właśnie pomaganie.

"Chcieliśmy być przy pacjencie"

- Powstaliśmy w 2009 roku w styczniu, tak że właśnie niedawno obchodziliśmy naszą trzynastą rocznicę - powiedziała. - Najpierw powstaliśmy jako pomysł, żeby być przy pacjencie, wspierać go duchowo, przynosić jakieś dobre wieści. Po prostu pomagać przetrwać ten trudny czas - wskazała. 

- W miarę jak się rozwijaliśmy, urośliśmy na tyle, że możemy też wspierać pacjentów w inny sposób - zaznaczyła. Zauważyła, że nie są jednak "typową fundacją". - Nie mamy biur, organizacji, jakiejś struktury firmowej. Cała nasza działalność jest oparta głównie na zaangażowaniu wolontariuszy - powiedziała i podkreśliła, że są to "cudowni ludzie, których przez lata mieli naprawdę bardzo wielu". 

"Dzieci z rozpoznaniem nowotworowym"

Małgorzata Dutkiewicz wskazała, że fundacja wspiera dzieci, które leczą się w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Instytutu Matki i Dziecka. - Są to pacjenci z rozpoznaniem nowotworowym, z guzami litymi i guzami kości - wymieniła.

- To bardzo ciężkie schorzenia, bardzo ciężka diagnoza, ale chciałabym dodać tutaj trochę optymizmu: jesteśmy w stanie leczyć te dzieci, jednak ogromnie potrzebna jest pomoc i wsparcie - podkreśliła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:51 PR24_mp3 2022_02_16-23-36-17.mp3 Małgorzata Dutkiewicz: chcemy pomagać przetrwać ten trudny czas (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Małgorzata Dutkiewicz, prezes Fundacji Herosi

Data emisji: 17.02.2022 r.

Godzina: 23.35


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem