more_horiz

Koordynator akcji "Polacy kresowym rodakom": pomoc mamy zapisaną w genach

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2022 10:59
- Z wielkim odruchem serca już dosłownie w pierwszych godzinach wojny wszyscy stanęliśmy na wysokości i zaczęliśmy pomagać - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Brzezińska, koordynator ogólnopolskiej akcji "Polacy kresowym rodakom".
Monika Brzezińska: pomoc mamy zapisaną w genach.
Monika Brzezińska: pomoc mamy zapisaną w genach.Foto: Daniel Sztork/Shutterstock

Gościem audycji "Między nami kobietami" była Monika Brzezińska, koordynator ogólnopolskiej akcji "Polacy kresowym rodakom", która opowiedziała o tym jak w pierwszych dniach wyglądała pomoc płynąca od Polaków dla uciekających przed wojną Ukraińców

"Pomoc mamy zapisaną w genach"

Jak podkreśliła, "my pomoc mamy zapisaną w genach". - My Polacy pamiętamy jeszcze przekazy naszych dziadków, pradziadków z czasów drugiej wojny światowej. Po tych doświadczeniach myśleliśmy, że w Europie nigdy się nie powtórzy taka sytuacja i wszyscy byliśmy zaskoczeni - oceniła. - Myślę, że też dlatego takim wielkim odruchem serca już dosłownie w pierwszych godzinach wojny wszyscy stanęliśmy na wysokości i zaczęliśmy pomagać - powiedziała.

- Byłam na granicy polsko-ukraińskiej już drugiego dnia wojny i widziałam tłumy Polaków z całej Polski, którzy przyjeżdzali, którzy chcieli pomóc naszym braciom Ukraińcom - wskazała. - To było bardzo wzruszające przeżycie i jestem dumna z nas Polaków, że stanęliśmy na wysokości zadania i że mamy takie ogromne serca - dodała.

Więcej o ustrukturyzowaniu pomocy i o tym kiedy pojawiła się potrzeba, aby nią zarządzać w nagraniu.

Posłuchaj
23:23 Popek.mp3 Monika Brzezińska: pomoc mamy zapisaną w genach (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Monika Brzezińska, koordynator ogólnopolskiej akcji "Polacy kresowym rodakom"

Data emisji: 18.05.2022

Godzina: 23.35


jb

Zobacz także

Zobacz także