more_horiz

"Zapach to ten bodziec, który może nas bardzo wyciszyć". Ekspertka o niezwykłej mocy olejków eterycznych

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 11:43
- Rośliny są zrobione z małych substancji fitochemicznych i cześć z nich to są substancje lotne, czyli tak zwana "krew rośliny" - mówiła w Polskim Radiu 24 Julia Mafalda, ekspertka ds. aromaterapii.
Julia Mafalda: zapach to ten bodziec, który może nas bardzo wyciszyć(Polskie Radio 24)
Julia Mafalda: zapach to ten bodziec, który może nas bardzo wyciszyć (Polskie Radio 24)Foto: Shutterstock/ Marharyta Manukha

Tematem rozmowy były olejki eteryczne, które oddziaływują zarówno na nasz organizm jak i na naszą psychikę. Gościem audycji była zajmująca się aromaterapią już od długiego czasu Julia Mafalda.

Ekspertka związana była wcześniej ze światem mediów i show-biznesu. Jak powiedziała, "coraz cześciej wśród moich rówieśników widzę ścieżkę takiego przejścia z pędu miasta do tych spokojniejszych sfer życia".

"Zapach może nas wyciszyć"

- Zapach to ten bodziec, który może nas bardzo wyciszyć - podkreśliła. - Jak tylko zaczęłam się interesować jakimiś roślinnymi alternatywami dla zdrowia, to trafiłam na olejek z oregano, a później to już po prostu poszło - wskazała mówiąc o początku swojej przygody z aromaterapią.

Julia Mafalda opowiadała także o niezwykłej mocy uzdrowicielskiej jaką dla organizmu skrywają w sobie rośliny. - Rośliny są zrobione z małych substancji fitochemicznych i cześć z nich to są substancje lotne, czyli tak zwana "krew rośliny" - wskazała.

Więcej o naturalnych olejkach w nagraniu:

Posłuchaj
23:34 olejki .mp3 Julia Mafalda: zapach to ten bodziec, który może nas bardzo wyciszyć (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Julia Mafalda, ekspertka ds. aromaterapii

Data emisji: 31.08.2022

Godzina: 23.35

jb

Zobacz także

Zobacz także