more_horiz

Psychologia pozytywna w praktyce. Ciejek: udało mi się ukończyć kierunek studiów o takiej nazwie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 14:15
- Osoby, które pesymistycznie myślą o życiu, dużo częściej zapadają na jesienne przeziębienia i choroby - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Ciejek, aktorka, autorka sztuk dla dzieci. 
Psychologia pozytywna w praktyce. Ciejek: udało mi się ukończyć kierunek studiów o takiej nazwie
Psychologia pozytywna w praktyce. Ciejek: udało mi się ukończyć kierunek studiów o takiej nazwie Foto: oneinchpunch/Shutterstock.com

Gość PR24 wspomniała na początku audycji, że udało się jej ukończyć w tym roku studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku: psychologia pozytywna w praktyce. Jak wyjaśniła aktorka, to co jej się wydawało w życiu i to co kojarzy się z pozytywnością, czy optymistycznym spojrzeniem na świat, to przełożyło się na wiedzę już opisaną.

"Częściej chorujemy"

- To co mnie zaskoczyło w czasie studiów podyplomowych, to wiedza o tym, że nad swoim pozytywnym myśleniem o świecie i o ludziach można pracować, co więcej są metody które pozwalają na to, by nawet jeśli nie mamy wrodzonego optymizmu w sobie, to możemy się go trochę nauczyć. Nauka potwierdza, że pesymistyczne nastawienie do świata, powoduje że częściej chorujemy - mówiła Aleksandra Ciejek.

Dodała, że nauka potwierdza też to, iż osoby pozytywne rzadziej chorują, a medycyna klasyczna nie potrafi często wyjaśnić korelacji pomiędzy naszym zdrowiem, a pozytywnym myśleniem. Gość PR24 podkreśliła, że jest wiele znanych, ale nie do końca docenianych teorii dotyczących tego, jak radzić sobie z problemami.

- Tu chodzi o to, by zastanowić się nad tym, czy problem z którym mamy do czynienia jest rzeczywiście aż tak ważny, byśmy podporządkowywali mu swoje życie, byśmy się stresowali, chodzi o to by spojrzeć na problemy z boku, nabrać dystansu. Pomocne są relacje z drugą osobą, nie zamykanie się w swojej głowie, przegadanie problemu z kimś bliskim - wyjaśniła Aleksandra Ciejek.


Posłuchaj
23:02 _PR24_AAC 2022_10_05-23-36-00.mp3 Psychologia pozytywna w praktyce. Ciejek: udało mi się ukończyć kierunek studiów o takiej nazwie ("Między nami kobietami")

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Aleksandra Ciejek (aktorka, autorka sztuk dla dzieci)

Data emisji: 05.10.2022

Godzina: 23:36  

Zobacz także

Zobacz także