more_horiz

Prof. Krystyna Chałas o wychowaniu dzieci: to pomoc w ustalaniu właściwej hierarchii wartości

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 09:40
- Wychowanie to wspomaganie młodych ludzi w urzeczywistnianiu własnej i właściwej hierarchii wartości, która prowadzi do pełni człowieczeństwa i integralnego rozwoju - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Krystyna Chałas (KUL).
Krystyna Chałas: wychowanie dzieci to wielkie zadanie.
Krystyna Chałas: wychowanie dzieci to wielkie zadanie. Foto: Africa Studio/ Shutterstock

W jaki sposób podjeść do wychowania dzieci, wnuków czy w ogóle młodzieży? Co zrobić, aby nasza praca przyniosła dobre owoce? Czy skupianie się na rzeczach i potrzebach materialnych, na edukacji jest częstsze niż skupianie się na wychowaniu, które może być trochę "przy okazji"? Między innymi o tym na antenie Polskiego Radia 24 mówiła prof. Krystyna Chałas z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

"Wspomaganie młodych ludzi"

Rozmówczyni zaczęła od wyjaśnienia pojęcia "wychowania". - Myślę, że taką operacyjną definicją wychowania jest to, że to wspomaganie młodych ludzi w urzeczywistnianiu własnej i właściwej hierarchii wartości, która prowadzi do pełni człowieczeństwa i integralnego rozwoju - podała.

Dodała, że "wychowanie to jest wielki problem i wielkie zadanie i wyzwanie przed dorosłym człowiekiem, rodzicem, nauczycielem".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o wychowaniu dzieci i młodzieży.

Posłuchaj
25:08 popek.mp3 Krystyna Chałas: wychowanie dzieci to wielkie wyzwanie i zadanie (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: prof. Krystyna Chałas (KUL)

Data emisji: 1.02.2023

Godzina: 23:35

jb

Zobacz także

Zobacz także