more_horiz

"To ikona amerykańskiego konserwatyzmu". Łukasz Adamski o bohaterce serialu "Mrs. America"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 11:00
- To serial robiony przez liberałów, którzy swoimi oczami chcą spojrzeć na konserwatystkę Phyllis Schlafly - mówił w Polskim Radiu 24 o serialu "Mrs America" Łukasz Adamski. Program przygotował i o nowościach filmowych opowiadał także Piotr Gociek.
Audio
  • Łukasz Adamski o "Mrs America": to serial robiony przez liberałów, którzy swoimi oczami chcą spojrzeć na konserwatystkę. (Nakręceni / PR24)
nz Cate Blanchett
n/z Cate BlanchettFoto: @cate_blanchettofficial/Instagram

"Mrs. America" to serial, który można znaleźć na jednym z serwisów stremingowych. To opowieść o słynnej amerykańskiej antyfeministce. W roli głównej Cate Blanchett, która wciela się w antyfeministkę, Phyllis Schlafly. 

"Swoje książki sprzedawała w milionowych nakładach"

"Mrs. America" to historia z lat 70. XX wieku. W tamtym czasie w Stanach Zjednoczonych miała się pojawić poprawka amerykańskiej konstytucji. Mowa o postulacie dającym równe prawa wszystkim obywatelom. Sprzeciwiała się temu konserwatystka Phyllis Schlafly. Serial przedstawia sylwetkę słynnej amerykańskiej antyfeministki, która została umieszczona w społecznym ale nie tylko kontekście. W "Mrs. Amerca" można zobaczyć, jak kształtowała się amerykańska scena polityczna minionych lat.

Prowadzący audycję przybliżyli postać bohaterki filmu. - To ikona amerykańskiego konserwatyzmu. Taka ikona feministyczna, choć to osoba, której feministki nie znoszą 0 stwierdził Łukasz Adamski. - Najważniejsze jest to, że musiała wyjść z męskiego środowiska i przebiła się na tyle, że swoje książki sprzedawała w milionowych nakładach, napisała książkę o Donaldzie Trumpie, a teraz zrobiono o niej serial. To serial robiony przez liberałów, którzy swoimi oczami chcą spojrzeć na konserwatystkę - dodał.

Piotr Gociek mówił o tym, jak postać bohaterki serialu jest odbierana dzisiaj w Stanach Zjednoczonych oraz co o filmie mówią bliscy Phyllis Schlafly.

- Popierała ją duża grupa feministek właśnie. Serial ma dziewięć odcinków, do obejrzenia, do rozważenia. Czekam na kolejne odcinki - stwierdził Piotr Gociek.

W serialu występują także: Uzo Aduba, Rose Byrne, Tracey Ullman, Margo Martindale i Elizabeth Banks. 

W audycji także o filmach „Tigertail” Alana Younga oraz "Greta" Neila Jordana.

NAKRĘCENI-MAGAZYN PREMIER FILMOWYCH>>>>>Tu znajdziesz inne audycje z tego cyklu. Zapraszamy!

Więcej w nagraniu.


Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"
Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Adamski
Data emisji: 23.04.2020
Godzina emisji: 22.06

PR24/tb

Zobacz także

Zobacz także