"Jim Henson: twórca". Gociek: to "rodzinny" dokument Disneya, ostre rzeczy wygładzono

2024-06-07, 15:10

"Jim Henson: twórca". Gociek: to "rodzinny" dokument Disneya, ostre rzeczy wygładzono
Kadr z dokumentu "Jim Henson: Twórca". Foto: facebook.com/DisneyPlusPL

Film dokumentalny "Jim Henson: twórca" w reż. Rona Howarda premierę miał w Cannes, a już dwa tygodnie później trafił do dystrybucji w serwisie streamingowym Disney+. W Polskim Radiu 24 Piotr Gociek i Łukasz Adamski mówili zarówno o filmie, jak i jego bohaterze - "ojcu Muppetów".

Jak stwierdził Łukasz Adamski, w ostatnim czasie Ron Howard lepiej radzi sobie z filmami dokumentalnymi niż z fabułami. - Ja się bardzo wiele nowego dowiedziałem o Hensonie, choćby to, że on był naprawdę znakomitym twórcą krótkich metraży, filmów, które były bardzo montypythonowskie. Ja tego o nim nie wiedziałem - mówił Łukasz Adamski.

Także Piotr Gociek przyznał, że z filmu Howarda dowiedział się wielu rzeczy o twórcy Muppetów. Jednocześnie - zauważył - jest to dokument Disneya, który także kilkanaście lat temu nabył prawa do Muppetów. - Jest to taki dokument "rodzinny", w tym sensie, że kwestie ostre zostały wygładzone - ocenił Gociek, za przykład dając przyczynienie się do przedwczesnej śmierci Jima Hensona.

W dalszej części audycji prowadzący omówili miniserial "Eric" w produkcji Netflixa, a także "Jutro będzie nasze" w reż. Paoli Cortellesi.

Więcej w nagraniu.

REKLAMA

Posłuchaj

Piotr Gociek i Łukasz Adamski o nowościach filmowych i serialowych (Nakręceni - magazyn premier filmowych) 23:42
+
Dodaj do playlisty

* * *

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych
Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Adamski
Data emisji: 06.06.2024
Godzina emisji: 23.06

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej