more_horiz

Znane i lubiane czy zupełna nowość? Gociek i Adamski polecają,co warto obejrzeć

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 13:30
Gospodarze audycji recenzowali trzy propozycje filmowe. Największy sukces kasowy - "Spider-Man: Bez drogi do domu", najbardziej oczekiwany - "Matrix. Zmartwychwstania" oraz najmądrzejszy zdaniem Piotr Goćka, czyli "Łabędzi śpiew".
Plakaty najnowszych najnowszych sequeli filmów Spider-Man, Matrix oraz Swan Song
Plakaty najnowszych najnowszych sequeli filmów "Spider-Man", "Matrix" oraz "Swan Song"Foto: mat. promocyjne

Łukasz Adamski przytoczył dane kinowego sukcesu tego roku, czyli filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu", który w do tej pory zarobił już pierwszy miliard dolarów po niespełna dwóch tygodniach od premiery. - Analitycy podkreślają, że jest to pierwszy miliard pandemii - dodał Piotr Gociek. To najnowsza produkcja przygód superbohatera komiksów Marvela. Zdemaskowany Peter Parker decyduje się zwrócić o pomoc do Doktora Strange'a.

Obaj prowadzący przyznali, że poprzednie produkcje Marvel'a były "męczące", a ostatni Spider Man przyniósł satysfakcję. Zdradzili również, że na ekranie spotkało się trzech dotychczasowych odtwórców głównego bohatera.

Czytaj także:

Niekoniecznie "skazany na sukces"

Najbardziej oczekiwaną produkcją była kontynuacja przygód Neo i Trinity w równoległym świecie, czyli "Matrix. Zmartwychwstania". - Film, którego tak na prawdę nikt nie potrzebował i nikt specjalnie nie oczekiwał - stwierdził Gociek. Zauważył, że czwarta część powinna być skazana na sukces, ale "nawet jeżeli pieniądze będą się zgadzały, to nie będziemy mówili o sukcesie". Produkcję ocenił jako "Matrix light".

Łukasz Adamski ocenił, że "ten film jest jednym wielkim coverem". - Jest bladym cieniem tego, co widzieliśmy wcześniej - dodał. - Jeden wielki autocytat i narcystyczny film - podkreślił.

Czytaj także:

W audycji mowa była również o filmie "Łabędzi śpiew". 

Posłuchaj

23:14 PR24_mp3 2021_12_30-22-05-58.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski oceniali filmy "Matrix", "Spiderman" i "Swan song" (Nakręceni-magazyn premier filmowych/Polskie Radio 24)

***

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 30.12.2021

Godzina emisji: 22.06

PR24/st

Zobacz także

Zobacz także