X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Decyzja IPN wytrąca opozycji broń z ręki". Fogiel o dymisji dr. Tomasza Greniucha

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 20:15
- Widać, że liczono na możliwość politycznego grillowania tej historii - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, odnosząc się do rezygnacji dr. Tomasza Greniucha z funkcji p.o. dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.
Audio
  • Radosław Fogiel gościem Jerzego Jachowicza (Stan rzeczy)
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR24/AK

Tomasz Greniuch nie będzie już pełnić funkcji dyrektora oddziału IPN we Wrocławiu. Złożył rezygnację na ręce prezesa IPN Jarosława Szarka, która została przyjęta. Nominacja Greniucha na dyrektora oddziału budziła kontrowersje w związku z jego działalnością w skrajnie prawicowym Obozie Narodowo-Radykalnym. Na zdjęciach z 2005 i 2007 roku widać Greniucha, który hajluje.

1200_Dworczyk_TT.png
Kontrowersje wokół nowego dyrektora oddziału IPN. Szef KPRM: dla dobra Polski powinien podać się do dymisji

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 dobrze się stało, że kierownictwo IPN przyjęło rezygnację dr. Greniucha. - Jestem w stanie zrozumieć, że jako pracownik mógł się wykazywać wzorową postawą. W tym przypadku ocenie nie podlegała jednak jego praca i kompetencje. Chodziło o działania z przeszłości, które rzutowały na wizerunek dr. Greniucha, IPN-u i Polski. Dobro kraju zawsze trzeba mieć na uwadze. Cieszę się, że IPN podjął taką decyzję - powiedział Radosław Fogiel.  

Jego zdaniem drugą stroną medalu w związku z tą sprawą są komentarze opozycji, że będzie ona rzutowała na wizerunek Polski przez dziesiątki lat. - To cała opozycja w pigułce, zawsze wzmożona emocjonalnie, w stanie histerii i uderzająca w najwyższe tony, niezależnie od rangi sprawy. Widać, że liczono na możliwość politycznego grillowania tej historii. Decyzja IPN wytrąciła im broń z ręki. Stąd próba zwekslowania całej sprawy na prezesa IPN Jarosława Szarka. Za chwilę zostanie to powiązane z postulatem likwidacji IPN. Jak w soczewce możemy obserwować modus operandi opozycji - powiedział wicerzecznik PiS. 

Posłuchaj
22:32 PR24_mp3 2021_02_22-19-05-53.mp3 Radosław Fogiel gościem Jerzego Jachowicza (Stan rzeczy)

 

Posłowie KO mówią o kompromitacji i żądają honorowej dymisji szefa IPN Jarosława Szarka. Jednym z ich postulatów jest likwidacja IPN. Likwidację CBA, IPN i TVP Info popiera też były premier Donald Tusk. - Rozumiem, że z uwagi na to, iż jeden z jego najbliższych współpracowników Sławomir Nowak chwilowo nie może wypowiadać się w mediach, bo przebywa w areszcie, to Tusk niejako w jego imieniu postuluje likwidację CBA. Donald Tusk lubuje się w likwidowaniu. Czasy jego rządów to likwidacja i zwijanie państwa - podsumował Fogiel.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)
Data emisji: 22.12.2021
Godzina emisji: 19.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Sprawę trzeba jak najszybciej zamknąć". Sasin zdecydowanie o nowym szefie oddziału IPN

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 23:26
W ubiegłym tygodniu Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że stanowisko p.o. dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu objął dr Tomasz Greniuch. Decyzja ta wzbudziła szereg kontrowersji, media przypomniały przeszłość historyka w ONR. Do sprawy w sposób zdecydowany odniósł się wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń