X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jest realizacją postulatów tylko jednej strony". Witold Repetowicz o planie Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 19:06
- Propozycja Donalda Trumpa nie rozwiązuje problemu palestyńskiego. (…) W rzeczywistości prowadzi do przekreślenia perspektyw istnienia państwa palestyńskiego - powiedział Witold Repetowicz z Defence24.pl.
Audio
  • Witold Repetowicz o planie Donalda Trumpa dla Bliskiego Wschodu ("Świata pogląd")
Witold Repetowicz
Witold RepetowiczFoto: PR24/AK

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump przedstawił plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu, a dokładnie dla rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Zakłada on utworzenie dwóch odrębnych państw - Izraela i Palestyny. Stolicą Palestyny miałaby być Jerozolima Wschodnia. Pomysł wskazuje także na zamrożenie na cztery lata żydowskiego osadnictwa na palestyńskich terenach administrowanych przez Izrael.

pap palestyna 1200.jpg
Plan Donalda Trumpa. Ekspert: byłby gwarancją kontroli Izraela nad Palestyną

Pomocna dłoń dla Netanjahu?

W opinii Witolda Repetowicza, pomysł amerykańskiego przywódcy odnosi się do rozwiązania nierozwiązywalności problemu stworzenia koalicji rządowej w Izraelu. Po raz kolejny odbędą się tam wybory parlamentarne, dzięki którym uda się może ustalić rząd pozwalający na kierowanie polityką państwa.

- Być może inicjatywa Donalda Trumpa okaże się pomocna dla Benjamina Netanjahu i jego partii w wygraniu wyborów. Jeśli chodzi o wpływ założeń przedstawionych we wspomnianym planie na relacje izraelsko-palestyńskie, to trudno by pomysł stanowiący realizację postulatów jednej strony oraz demonstrację tego, że nikt nie będzie liczył się z drugą stroną, poprawił te stosunki. Oczywiście nie rozwiązuje on problemu palestyńskiego - wskazał Witold Repetowicz.   

Reakcja na plan Trumpa

Jerzy Targalski 1200.jpg
Targalski: należy spodziewać się, że plan USA dla Bliskiego Wschodu spełznie na niczym

Negatywnie do planu dla Bliskiego Wschodu odniosły się Iran oraz Turcja, bo jak określił to Witold Repetowicz, oba państwa rywalizują o to, które z nich jest "większym sponsorem sprawy palestyńskiej". Propozycję wsparły natomiast Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie, będące stronnikami Stanów Zjednoczonych.

Ekspert ocenił, że plan Donalda Trumpa prowadzi do przekreślenia perspektyw istnienia państwa palestyńskiego.  

***

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Witold Repetowicz, Defence24.pl
Data emisji: 31.01.2020
Godzina emisji: 16.47

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Prezydent Autonomii Palestyńskiej: plan USA to nonsens, nie padniemy na kolana

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 23:23
Mahmud Abbas, prezydent Autonomii Palestyńskiej we wtorek zdecydowanie odrzucił plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu, zaprezentowany tego dnia w Waszyngtonie. Określił tę inicjatywę Stanów Zjednoczonych jako "nonsens". - Nie padniemy na kolana - oświadczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plan dla Bliskiego Wschodu. Prezydent Palestyny chce zabrać głos w ONZ

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 07:41
Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zamierza w ciągu najbliższych dwóch tygodni wystąpić w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sprawie amerykańskiego planu pokojowego dla Bliskiego Wschodu. - Nie padniemy na kolana i nie poddamy się - zapowiedział.
rozwiń zwiń