more_horiz

Impeachment prezydenta USA. Piotrowski: Demokratom zależy na potępieniu Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 17:16
- Demokraci bardzo wzięli sobie do serca to, że Trump miał podsycać negatywne nastroje, które doprowadziły do szturmu protestujących - powiedział w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Zdaniem Piotrowskiego Demokratom zależy na "potępieniu Trumpa jako osoby, która miałaby się zapisać niezbyt chlubnie na kartach historii amerykańskiej".  Podkreślił, że nie chodzi tylko o urząd prezydenta, ale także np. o wybory do Kongresu.

Twitter free shutt-1200.jpg
Biden z nowym profilem na Twitterze. Nie będzie korzystał z tego konta, co Trump

- Dziesięciu Republikanów z Izby Reprezentantów dołączyło do poparcia wniosku o impeachment i to jest największa w historii liczba kongresmenów z partii prezydenta, która poparła taki wniosek - zauważył gość Polskiego Radia.

Posłuchaj
09:15 _PR24_AAC 2021_01_15-16-49-55.mp3 Mariusz Piotrowski o impeachmencie Donalda Trumpa (Temat Dnia/Gość PR24)

 

W kwestii podziału społeczeństwa amerykańskiego Piotrowski stwierdził, że emocje w Stanach Zjednoczonych są "niestety raczej negatywne". - Ten strach, który przepełnia Waszyngton i całe USA przed tym, że dojdzie do ponownych zamieszek (...) jest poważny - zaznaczył. Dodał, że "podziały są mocne, ale to jest efekt debaty politycznej, która się toczy".

Czytaj także:

- Biden ma oczywiście plany jednoczenia społeczeństwa, ale to są takie hasła, które ciężko jest zrealizować konkretnymi działaniami, żeby dotrzeć nagle do wszystkich grup społecznych - stwierdził Piotrowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Świata pogląd"
Prowadzący: Paweł Lekki
Gość: Mateusz Piotrowski (PISM)
Data emisji: 15.01.2021
Godzina: 16.49

itom/pr24

Zobacz także

Zobacz także