more_horiz

"Proponował, żeby inwigilować mieszkania obywateli". Doleśniak-Harczuk o niemieckim ministrze zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 19:45
- Nowy minister zdrowia ma opinię konserwatywnego. W dobie pandemii zasłynął tym, że bardzo naciskał, żeby nie poluźniać lockdownu czy wprowadzić większe obostrzenia - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica o nowym członku niemieckiego rządu.
Nowy minister zdrowia w Niemczech uchodzi za kontrowersyjnego
Nowy minister zdrowia w Niemczech uchodzi za kontrowersyjnegoFoto: PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Po SPD i FDP także Zieloni zatwierdzili w poniedziałek 177-stronicową umowę koalicyjną, zatytułowaną "Odważyć się na więcej postępu". Mianowano już również wszystkich ministrów. W środę Olaf Scholz ma zostać wybrany w Bundestagu na kanclerza, a jego gabinet ma zostać zaprzysiężony. Tym samym kończy się 16-letnia kadencja Angeli Merkel, która nie wystartowała ponownie w wyborach do Bundestagu 26 września.

Nowi ministrowie

Olga Doleśniak-Harczuk przybliżyła sylwetki ministrów w nowym rządzie w Niemczech. Jako szczególnie kontrowersyjnego wskazała nowego ministra zdrowia Karla Lauterbacha. - Ma opinię konserwatywnego. W dobie pandemii zasłynął tym, że bardzo naciskał, żeby nie poluźniać lockdownu czy wprowadzić większe obostrzenia. Podczas największych ograniczeń proponował, żeby inwigilować mieszkania niemieckich obywateli - powiedziała.

- Olaf Scholz bardzo chciał, żeby ministrem zdrowia była kobieta, ale nie było pani, która mogłaby dorównać wykształceniu i doświadczeniu Karla Lauterbacha - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
11:40 PR24_mp3 2021_12_07-16-48-14.mp3 Olga Doleśniak-Harczuk o nowym ministrze zdrowia w Niemczech ("Świata pogląd")

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Olga Doleśniak-Harczuk (Nowe Państwo/Instytut Staszica)

Data emisji: 7.12.2021

Godzina: 16.48

dz

Zobacz także

Zobacz także