more_horiz

"Takie wypowiedzi nie są niczym nowym". Karolina Olszowska o słowach prezydenta Turcji nt. Grecji

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2022 17:20
- Same wypowiedzi Turcji wobec Grecji i Grecji wobec Turcji nie są niczym nowym, powiedziałabym wręcz, że tutaj niewiele się zmieniło od lat i są one bardzo często pokłosiem sytuacji wewnętrznej - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Karolina Olszowska, turkolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Karolina Olszowska:prezydentowiErdoganowibędzie potrzeba bardzo dużo szczęśliwych zbiegów okoliczności, aby wygrać najbliższe wybory.
Karolina Olszowska: prezydentowi Erdoganowi będzie potrzeba bardzo dużo szczęśliwych zbiegów okoliczności, aby wygrać najbliższe wybory.Foto: Shutterstock/Sasa Dzambic Photography

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w niedzielę, że "tureckie testy rakiet balistycznych przerażają Ateny". Zapewnił także, że wyprodukowana przez Turcję rakieta balistyczna krótkiego zasięgu jest w stanie uderzyć w Ateny. 

Do sytuacji pomiędzy Grecją a Turcją odniosła się na antenie Polskiego Radia 24 dr Karolina Olszowska. Jak wskazała, "wydaje mi się, że to kolejna taka wypowiedź na użytek wewnętrzny".

"Takie wypowiedzi nie są niczym nowym"

- Same wypowiedzi Turcji wobec Grecji i Grecji wobec Turcji nie są niczym nowym, powiedziałabym wręcz, że tutaj niewiele się zmieniło od lat i są one bardzo często pokłosiem sytuacji wewnętrznej - oceniła.

Dodała, że powodem może być także to, że w "obu krajach zbliżają się wybory i jeżeli chodzi o Turcję, to prezydentowi Erdoganowi będzie potrzeba bardzo dużo szczęśliwych zbiegów okoliczności, aby te wybory wygrać". - Wiadomo, że Gracja jest dobrym krajem, w który można "uderzyć", ponieważ chodzi o pozyskanie nacjonalistów tureckich na swoją stronę - wskazała.


Więcej w nagraniu

Posłuchaj
10:33 Świata pogląd.mp3 dr Karolina Olszowska: prezydentowi Erdoganowi będzie potrzeba bardzo dużo szczęśliwych zbiegów okoliczności, aby wygrać najbliższe wybory (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Świata pogląd"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: dr Karolina Olszowska (UJ)

Data emisji: 13.12.2022

Godzina: 16.47

jb 

Zobacz także

Zobacz także