X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Matematyczne łamigłówki były jej pasją. Danuta Marciniak wspomina zmarłą córkę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 09:59
Gościem audycji jest Danuta Marciniak, mama wybitnej matematyczki Urszuli. Po śmierci córki, prowadzi jej firmę "Logi".
Audio
  • D. Marciniak o wybitnej matematyczce i swojej córce ("Polki")
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: R. MACKAY PHOTOGRAPHY, LLC/Shutterstock

Gość PR24 podkreśliła, że jej córka była ciekawą świata osobą od zawsze lubiła łamigłówki, ale takie które trzeba rozwiązać samemu, studiowała matematykę na Uniwersytecie Warszawskim, a kiedy zwolniono ją z korporacji, zarejestrowała firmę "Logi" publikując zeszyty z łamigłówkami.

Początkowo były to „Obrazki logiczne”, później poszerzone w piśmie „Logi-Mix” o inne łamigłówki diagramowe jak: wielokropki, piramidy, kakuro (krzyżówki liczbowe), łamigłówki architekta, zadalogi i różne rodzaje sudoku.

Danuta Michałowska JPII EN-1200.jpg
Danuta Michałowska - przyjaciółka Jana Pawła II i prekursorka Teatru Jednego Aktora

Łamigłówki a depresja

- Pasję tworzenia łamigłówek łączyła z działaniami społecznymi. Swoimi zeszytami sponsorowała wiele szkolnych konkursów matematycznych, a egzemplarze archiwalne wysyłała do zakładów karnych - mówiła Danuta Marciniak. Dodała przy tym, że łamigłówki pozwalają opróżnić umysł z niepotrzebnych myśli, pomagają też wyjść z depresji. 

Urszula Marciniak zmarła 25 czerwca 2016 roku w wieku 39 lat w wyniku ciężkiej choroby. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 5 lipca 2016 roku na Cmentarzu Północnym w Warszawie. - Byłam przerażona odpowiedzialnością jaka spadła na mnie bo wiedziałam, że nie mogę oddać jej firmy komukolwiek. Dzięki pomocy Andrzeja Barana, udało się opanować sprawy techniczne i firmie bez potknięcia udało się wydawać kolejne miesięczniki - podkreśliła.


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


* * *

Audycja: "Polki"
Prowadzą: Maryna MiklaszewskaMagdalena Merta
Data emisji: 06.06.2020
Godzina emisji: 08.07

PR24

Czytaj także

Najsłynniejsza polska mistyczka, czyli historia św. Faustyny Kowalskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 09:00
Prosta dziewczyna, początkowo traktowana jak "siostra drugiej kategorii", oddelegowywana głównie do gotowania i sprzątania, mimo problemów ze zdrowiem. Początkowo nikt nie dawał wiary jej wizjom, a spowiednik wytykał jej pychę. Niezwykłe szczegóły z życia polskiej mistyczki w nowym odcinku audycji "Polki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Haba: nagrody, które pochodzą od widzów, dają mi siłę

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 08:00
- Dziennikarze mogą mieć różne gusta, lubić różne rodzaje teatru, różne rodzaje aktorstwa. Jeśli nagrodę przyznaje widz, wiem, że jest ona prosto z serca. To najcenniejsze - mówiła w Polskim Radiu 24 aktorka Anna Haba.
rozwiń zwiń