more_horiz

Marcin Chludziński, Prezes KGHM: to, co robimy, wpływa na sytuację finansową budżetu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 17:35
- Sytuacja kiedy rośnie wartość spółki, kapitalizacja, jest korzyścią dla wszystkich, dla głównego akcjonariusza - skarbu państwa oraz pozostałych akcjonariuszy. To nie tylko korzyść symboliczna, ale ewidentnie finansowa. Korzystają z tego wszyscy, łącznie z pracownikami - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Chludziński, Prezes KGHM.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: KGHM / mat. prasowe

Prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński został najwyżej wycenianym prezesem w roku 2021 – wynika z raportu firmy Martis Consulting "Wycena polskich menedżerów".

kghm 1200.jpg
Najcenniejsi prezesi polskich firm. "Parkiet": szef KGHM, a potem długo, długo nikt

"Zwycięzca tegorocznej edycji dosłownie zdystansował konkurencję. Jego wycena powyżej 1,9 mld zł to ponad dwukrotnie więcej niż otrzymał kolejny menedżer w zestawieniu. Wartość prezesa KGHM stanowi (hipotetycznie) ok. 4,9% kapitalizacji spółki" – czytamy w raporcie.

Marcin Chludziński zwracał uwagę na metodologię rankingu. - Oceniane są trzy wymiary, dynamika wzrostu wskaźnika wzrostu operacyjnego firmy, dynamika wzrostu kapitalizacji spółki na giełdzie i kompetencje menadżerskiej. W ubiegłym roku zająłem w tym rankingu 7 miejsce. Tegoroczna pierwsza pozycja jest dla mnie potwierdzeniem tego, że przyjęliśmy dobrą strategię, jeśli chodzi o rozwój firmy, dobre założenia i widzimy efekty w wycenie oraz awansie w rankingu - zaznaczył.

- To, co robimy, wpływa na sytuację finansową budżetu Polski. Jesteśmy spółką akcyjną, ale oprócz dywidendy i wartości giełdowej płacimy podatki, które zsumowane sięgają rzędu ok. 4,5 mld zł rocznie, to niebagatelna kwota - podkreślał gość audycji.

Posłuchaj
20:39 PR24_mp3 2021_10_31-16-35-35.mp3 Marcin Chludziński o wynikach KGHM (Polskie Radio 24 / Pro Publico)

Czytaj także:

Marcin Chludziński znalazł się po raz drugi w zestawieniu. W zeszłym roku debiutował w rankingu i to od razu w pierwszej "10”. W tym roku awansował z 7. miejsca i znalazł się na najwyższym stopniu podium.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Pro Publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Marcin Chludziński

Data emisji: 31.10.2021

Godzina emisji: 16.35

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem