more_horiz

Lubelszczyzna pomaga uchodźcom. Stawiarski: większość z nich po wojnie chce wrócić na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 12:30
- Każda osoba to zupełnie inne oczekiwania, marzenia. Ale większość tych ludzi chce wrócić na Ukrainę. Chcą tu przeczekać aż sytuacja wróci do normy. Zostawili tam swoje majątki, swoich bliskich, swoje rodziny - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Jarosław Stawiarski
Jarosław StawiarskiFoto: Twitter/Jarosław Stawiarski

Polska przyjęła około 2 mln uchodźców uciekających przed wojną. Ogromne wsparcie otrzymują oni między innymi na terenach leżących przy granicy - na Lubelszczyźnie. 

- Wszystkie samorządy na Lubelszczyźnie, łącznie z samorządem miejskim, wywiązują się z tych obowiązków w sposób perfekcyjny - powiedział marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. 

Jak zaznaczył, "dzięki wolontariuszom ta pomoc jest fantastyczna". - Zarówno państwo polskie w sferze rządowej, jak i w sferze samorządowej, dzięki wolontariuszom, zdało ten egzamin bardzo pozytywnie - podkreślił gość PR24.

"Chcą przeczekać aż sytuacja wróci do normy"

- Nie ma osoby na terenie województwa lubelskiego, która nie zostałaby nakarmiona, przetransportowana do ośrodków czy miejsc prywatnych - dodał. 

Stwierdził równocześnie, że "każda osoba to zupełnie inne oczekiwania, marzenia". - Ale większość tych ludzi chce wrócić na Ukrainę. Część ludzi nie chce jechać dalej w Polskę. Chcą tu przeczekać aż sytuacja wróci do normy. Zostawili tam swoje majątki, swoich bliskich, swoje rodziny - podsumował.

Zobacz także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:17 PR24 2022_03_20-16-35-50.mp3 Jarosław Stawiarski o wsparciu dla uchodźców na Lubelszczyźnie (Pro Publico) 

***

Audycja"Pro Publico"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Jarosław Stawiarski (marszałek województwa lubelskiego)

Data emisji: 20.03.2022

Godzina: 16.35 

PR24

Zobacz także

Zobacz także