more_horiz

Sklepy Żabka zostaną wykupione? Wiceszef Aktywów Państwowych: będzie rozmowa o tym, by mieć sklep

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2022 19:00
- Branża rolno-spożywcza jest tą, którą rządy PO-PSL prywatyzowały, odbudowanie tego sektora jest bardzo problematyczne - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Śliwka z Ministerstwa Aktywów Państwowych. 
Sklepy Żabka zostaną wykupione? Wiceszef Aktywów Państwowych: nie mogę mówić o wszystkich działaniach biznesowych
Sklepy Żabka zostaną wykupione? Wiceszef Aktywów Państwowych: nie mogę mówić o wszystkich działaniach biznesowych Foto: mat. pras. Wojciech Sarnowski

Na spotkaniu z mieszkańcami w Puławach prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił o "odbijaniu najbardziej strategicznych części polskiej gospodarki z rąk kapitału zewnętrznego", które jest priorytetem rządu. Przyznał, że "w tej chwili jest już podjęta decyzja, że sieci elektryczne linii kolejowych zostaną w bardzo krótkim czasie odkupione od jednego z funduszy amerykańskich. A ten sam fundusz jest właścicielem Żabki".

"Gotowi na wchodzenie w nowe segmenty"

- Tworząc Krajową Grupę Spożywczą zależało nam na tym, aby komplementarnie podejść do problemu związanego z rynkiem rolno-spożywczym. Grupa docelowo ma być na każdym etapie łańcucha dostaw, również związanego ze sprzedażą i dystrybucją, nie mogę jednak mówić o wszystkich działaniach biznesowych Grupy, ale obserwujemy rynek i jesteśmy gotowi wchodzić w nowe segmenty - wyjaśnił Andrzej Śliwka.

Dodał, że w perspektywie czasu będzie rozmowa o tym, by "mieć sklep", który będzie mógł być zapełniany towarami wyprodukowanymi w Krajowej Grupie Spożywczej. - Bardzo bym chciał, by była polska Żabka, polski Lidl, czy polska Biedronka, bo to jest branża którą rządy PO-PSL prywatyzowały, odbudowanie sektora rolno-spożywczego jest bardzo problematyczne - powiedział wiceszef Aktywów Państwowych.


Posłuchaj
24:12 PR24_mp3 2022_12_11-16-35-41 (1).mp3 Sklepy Żabka zostaną wykupione? Wiceszef Aktywów Państwowych: nie mogę mówić o wszystkich działaniach biznesowych ("Pro publico")

***

Audycja: "Pro publico"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Winsberg

Gość: Andrzej Śliwka (Ministerstwo Aktywów Państwowych)

Data emisji: 11.12.2022

Godzina: 16:35 


Zobacz także

Zobacz także