more_horiz

"Dwa spojrzenia": piłka nożna oczami mężczyzny i kobiety

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 10:38
Jak kibicują mężczyźni, a jak kobiety? Czy piłka nożna to sport przede wszystkim dla mężczyzn? Na pytania te próbowali odpowiadać goście Polskiego Radia 24 - aktorka Lea Oleksiak oraz dziennikarz włoskiego pochodzenia Enrico Buscema.
Jak kibicują mężczyźni, a jak kobiety? O tym mówili goście PR24
Jak kibicują mężczyźni, a jak kobiety? O tym mówili goście PR24Foto: PAP/EPA/MATIAS MARTIN CAMPAYA

Goście audycji "Dwa spojrzenia" mówili o tym, co w kibicowaniu nas łączy, a co odróżnia. Mogliśmy popatrzeć na piłkę nożną oczami kobiety - aktorki, która prócz tego, że na co dzień gra w filmach i serialach, niezwykle interesuje się tym najpopularniejszym światowym sportem. Lea Oleksiak jest zwyciężczynią Wielkiego Testu o Piłce Nożnej. Jak sama przyznała, nie miała w domu telewizora i kupiła go dosłownie kilka tygodni temu, żeby móc oglądać mistrzostwa świata na wielkim ekranie.

Mogliśmy też spojrzeć na piłkę nożną także oczami mężczyzny - dziennikarza, ale też Włocha. Włosi słyną z zamiłowania do piłki nożnej, a jednocześnie w tym roku mają wyjątkowego pecha - nie mogą na mistrzostwach świata oglądać swoich "Azzurri", ponieważ włoska drużyna narodowa nie zakwalifikowała się do turnieju.

Czym się od siebie różnią te dwa spojrzenia? Czy piłka nożna to sport przede wszystkim dla mężczyzn? Czy może jednak można nauczyć się czegoś o kibicowaniu od kobiet?

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:17 PR24_mp3 2022_11_26-22-06-52_Dwa spojrzenia.mp3 Piłka nożna i kibicowanie oczami mężczyzny i kobiety ("Dwa spojrzenia" / PR24)

* * *

Audycja: "Dwa spojrzenia"
Prowadzi: Rafał Porzeziński
Gość: Lea Oleksiak (aktorka), Enrico Buscema (dziennikarz)
Data emisji: 26.11.2022
Godzina emisji: 22.06

PR24/jmo/kor

Zobacz także

Zobacz także