more_horiz

"Sousa zostawia po sobie spaloną ziemię". Kto go zastąpi? Ruszyła giełda nazwisk

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 20:50
Wprawdzie kontrakt obecnego selekcjonera z PZPN jeszcze nie został oficjalnie rozwiązany, już pojawiają się nazwiska trenerów, którzy mogliby poprowadzić polskich piłkarzy. M.in. o tym kto zastąpi Paul Sousę mówił w audycji Polskiego Radia 24 Tomasz Kowalczyk.
Ruszyła giełda nazwisk po rezygnacji Paula Sousy
Ruszyła giełda nazwisk po rezygnacji Paula SousyFoto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Nie milkną echa komentarzy po informacji, którą przekazał w niedzielę prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, który przekazał, że selekcjoner reprezentacji Paulo Sousa przekazał mu, iż chce rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. Paulo Sousa pracuje z reprezentacją Polski od stycznia tego roku, poprowadził Biało-Czerwonych w 15 spotkaniach, w tym podczas Euro 2020, kiedy to nie udało się wyjść z grupy. 

Obecny kontrakt PZPN z 51-latkiem obowiązuje do 31 marca 2022 roku z opcją przedłużenia w przypadku awansu do mistrzostw świata. Reprezentacja Polski zagra 24 marca w Moskwie w półfinale baraży z Rosją. Zwycięzca tego meczu pięć dni później zmierzy się na własnym stadionie z lepszym z pary Szwecja-Czechy.

Kto po Sousie?

- Pracuje w zawodzie trenera już 10 lat i nadal nie wyrobił sobie porządnej marki. Dostał wielką szansę, przedstawiał się jako wizjoner z Portugalii, który w tym momencie pozostawia po sobie spaloną ziemię, bo najnowsze informacje są takie, że chce zapłacić PZPN 300 tys. euro odszkodowania i rozwiązać kontrakt - Tomasz Kowalczyk z redakcji radiowej Jedynki. Dodał, że Sousa pokazuje tym samym, że "nie wierzy w tę drużynę", a myślami jest już gdzieś daleko od Polski.

Gość audycji przypomniał również dobre momenty z tego krótkiego okresu jak np. zwycięski remis z Anglią na Stadionie Narodowym. Tematem rozmowy były również dalsze losy polskiej reprezentacji, a w szczególności nazwisko kolejnego selekcjonera, który przygotowałby drużynę narodową do marcowych baraży.

Czytaj także:

W dalszej części rozmowy o skokach narciarskich i formie naszej reprezentacji po eliminacjach do pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni, a także formie polskich kolarzy.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:34 PR24_mp3 2021_12_28-20-06-29.mp3 Rezygnacji Paulo Sousy, a także forma polskiej kadry skoczków narciarskich oraz przygotowania kolarzy do sezonu ("Magazyn sportowy" / Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Magazyn Sportowy

Prowadził: Andrzej Grabowski

Gość: Tomasz Kowalczyk

Data emisji: 28.12.2021

Godzina emisji: 20.33

st


Zobacz także

Zobacz także