X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Jarosław Kaczyński: wolność określa sens naszej historii

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 11:40
- PiS dokona takiej implementacji dyrektywy o prawie autorskim, że wolność będzie zachowana; dlatego od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce", a "piątce plus"; ten plus to wolność - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji regionalnej w Gdańsku.
Audio
  • Przemówienie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas konwencji w Gdańsku (Audycja specjalna/Jedynka)
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Adam Warżawa

Prezes PiS podkreślił, że wolność to pojęcie, które leży w centrum kultury i cywilizacji europejskiej i określa "sens naszej historii". - Ta wartość była pisana nie tylko w bardzo ważnych księgach, ona była pisana także przez czyny setek tysięcy, milionów Polaków - mówił Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że niespełna czterdzieści lat temu w Gdańsku, a później w całej Polsce powstała "Solidarność", którą określił jako "jeden z dwóch" największych ruchów społecznych w dziejach świata. - Możemy z dumą powiedzieć, że ten przystanek, bo niektórzy to tak nazywają, mówią o przystankach wolności, że ten przystanek solidarnościowy, gdański, to był najważniejszy przystanek wolności, najważniejsza kumulacja w XX wieku - możemy być z tego dumni - powiedział Kaczyński. 

"Krętacze ciągle działają"

Prezes PiS stwierdził, że wolność w skali globalnej jeszcze nie zwyciężyła. - Można powiedzieć, że to długa droga. Trzeba pamiętać, że wolność nigdy nie jest na zawsze, że są na świecie przeciwnicy i wrogowie wolności, że ci przeciwnicy i wrogowie bardzo często o wolności mówią, a nawet często o niej krzyczą. Ale warto zacytować ten fragment tuwimowskich "Kwiatów polskich", który mówi o słowach zmienionych przez krętaczy - mówił Kaczyński.

acta2-free-1200.jpg
ACTA2. "Zgodziliśmy się, żeby ktoś sprawdzał, co mamy prawo czytać"

Lider PiS stwierdził, że "ci krętacze ciągle działają, także w naszym kraju". - Dlatego musimy wiedzieć, uświadamiać sobie czym wolność jest. Wolność to jest prawo jednostki do swobody, do działania, nieskrępowanego działania, to jest wolność różnych grup społecznych - podkreślił.

"Demokracja sama wolności nie gwarantuje"

Dodał, że wolność to jest także, "święte prawo narodów do własnego, suwerennego państwa". - My Polacy wiemy jak ważne jest to prawo. Ale prawo do tworzenia państwa służy nie tylko tej najszerszej wspólnocie, jaką jest naród, służy także jednostkom i grupom - wskazał Kaczyński.

Zaznaczył, że nie chodzi o "jakiekolwiek państwo" tylko o szczególny typ - państwo demokratyczne. Prezes PiS powiedział, że demokracja sama wolności nie gwarantuje, ponieważ muszą być spełnione m.in. takie warunki, jak wolności obywatelskie.

"Wolność będzie zachowana"

Prezes PiS mówił, że ostatnio poza Polską, w Parlamencie Europejskim zapadła decyzja, która "w wolność godzi, a przynajmniej może godzić". - W tę wolność dzisiaj tak bardzo cenioną przez wszystkie pokolenia, a w szczególności przez młodsze pokolenie - wolność w Internecie, mówię o tzw. ACTA 2 - powiedział Kaczyński.

Mówił, że PO jeszcze nie tak dawno mówiła, że jest przeciwna temu rozwiązaniu, a w czasie głosowania w PE część polityków PO była za, część się wstrzymała, a dwie osoby wyjęły karty do głosowania. - W istocie (Platforma) była za - stwierdził prezes PiS.

Kaczyński mówił, że Polska ma ponad dwa lata na implementację nowych przepisów. - PiS dokona tego typu implementacji, że wolność będzie zachowana - zadeklarował prezes PiS.

Wyspa wolności

Joanna Kopcińska 1200 F.jpg
Joanna Kopcińska o ACTA2: spróbujemy naprawić unijne przepisy

Kaczyński podkreślił, że "Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności". - Dobre prawo, równe dla wszystkich prawo, plus sprawiedliwość równa się wolność - dodał. - Od dzisiaj nie będziemy mówili o "piątce PiS", będziemy mówili o "piątce plus" - mówił prezes PiS.

Nawiązał przy tym do wcześniejszych propozycji programowych ugrupowania, czyli m.in. wprowadzenia 500 plus od pierwszego dziecka, braku podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenia PIT do 17 proc. i podwyższenia kosztów uzyskania przychodu czy "trzynastki" dla emerytów. - To jedno (dotychczasowe propozycje), to pięć, a plus to wolność - podkreślił.

- Wielokrotnie to mówiłem (...) Polska w dzisiejszym świecie, gdzie wolność się cofa - trzeba tak to sobie jasno powiedzieć - w Europie pozostanie wyspą wolności. Dzięki komu? Dzięki Polakom i dzięki PiS - przekonywał Kaczyński. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Legutko: dyrektywa cyfrowa niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 21:31
Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Legutko mówi, że przyjęta przedwczoraj w Parlamencie Europejskim dyrektywa cyfrowa niesie ze sobą więcej zagrożeń niż korzyści. Dyrektywa, nazywana przez jej przeciwników ACTA2, nakłada między innymi na strony internetowe obowiązek filtrowania treści pod kątem tego, czy nie zostały nielegalnie skopiowane.
rozwiń zwiń