X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Piotr Müller: każdy uczeń znajdzie miejsce w szkole

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 13:41
- Liczba miejsc w szkołach w stosunku do liczby absolwentów podstawówek czy gimnazjów jest o 100 tys. większa niż liczba tych absolwentów. W związku z tym każdy znajdzie miejsce w szkole - powiedział w Polskim Radiu 24 rzecznik polskiego rządu Piotr Müller.
Audio

Opozycja krytykuje reformę oświaty przeprowadzoną przez polski rząd. Według polityków opozycji i niektórych polskich mediów, w szkołach średnich może nie starczyć miejsc dla wielu uczniów. Do tych zarzutów na antenie PR24 odniósł się rzecznik rządu.

- Reforma została wprowadzona wiele miesięcy temu. Każdy samorząd wiedział, jakie wyzwania wiążą się ze zmianą struktury organizacyjnej szkół. Wiele samorządów przygotowało się na tę zmianę. Trzeba pamiętać, że na poziomie systemowym za organizację sytemu oświaty odpowiada minister edukacji. Ale decyzję o tym, ile należy otworzyć oddziałów klasowych, ilu zatrudnić nauczycieli, podejmują jednostki samorządu terytorialnego - powiedział Piotr Müller.

Jak zaznaczył, nie ma takiego zagrożenia, że "ktoś zostanie bez szkoły". - Taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Natomiast to, czy w danych liceach, w szczególności w tych najlepszych, została otworzona określona liczba oddziałów klasowych, należało właśnie do władz samorządowych, czyli na przykład do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego - dodał gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 13.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MEN: ponad 100 tys. więcej miejsc w szkołach niż uczniów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 13:05
- Szkoły średnie przygotowały ponad 830 tys. miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych - poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski. Podkreślił, że łącznie jest ponad 100 tys. więcej miejsc niż uczniów. 
rozwiń zwiń